Fatmanur Boylu kimdir? Kaç yaşında? Karne Hediyesi? Fatmanur Boylu Habetürk’ten ayrıldı mı? Fatmanur Boylu Habertürk kimdir?

24.01.2023

Fatmanur Boylu kimdir? Kaç yaşında? Karne Hediyesi? Fatmanur Boylu Habetürk’ten ayrıldı mı? Fatmanur Boylu Habertürk kimdir?

HaberTürk’ün eğitim ve sağlık muhabiriydi kendisi.

Özellikle pandemi döneminde sağlık ile ilgili haberlerde sık sık Habertürk ekranlarında boy göstermiştir.

Covid-19 sebebiyle bu zamanlarda sık sık ekranlarda boy gösteren Fatmanur Boylu, özellikle düzgün diksiyonu, konuyu öz ve net olarak aktarması, vurgu ve telaffuzu ve konuya hakimiyeti ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Twitter hesabında da gündemle ilişkin haberleri, yorumlarını, görüşlerini ve çeşitli gelişmeleri paylaşmaktadır.

Öte yandan Instagram hesabında da yine aynı şekilde muhabirlik deneyimlerini, anılarını, kişisel fotoğraflarını paylaşmaktadır.

Türkiye günlerdir Habertürk’te yayınlanan “Karne hediyesi et alan çocuk” başlıklı haberi konuşuyor. Son olarak kanal yönetimi, haber için başlattığı kurum içi soruşturmanın sonucunu paylaştı.

MUHABİRDEN SAVUNMA ALINDI

Habertürk, haberi yapan muhabirin işine son verildiğini açıkladı. Kurum açıklamasında haberin ham görüntülerinin incelendiği, muhabirden savunma alındığı belirtildi.
“ÖN KONUŞMA YAPTIĞI TESPİT EDİLDİ”

Açıklamada “Neticede incelenen ham kayıtların açıkça gösterdiği üzere; muhabirimizin haberde konuşan çocukla gazetecilik ilke ve kurallarına tümüyle aykırı olarak, çocuğa nasıl konuşacağına ilişkin dikte edici ve yönlendirici nitelikte ön konuşma yaptığı ve çocuğun bu yönlendirme doğrultusunda konuştuğu maalesef tespit edilmiştir” denildi.

You cannot copy content of this page