Ayşe Ateş kimdir? Nerelidir? Ayşe Ateş Biyografisi, Ayşe Ateş ne iş yapıyor?

24.01.2023

Ayşe Ateş kimdir? Nereli? Ayşe Ateş Sinan Ateş Açıklaması, Ayşe Ateş kimdir? Nerelidir? Ayşe Ateş Biyografisi, Ayşe Ateş ne iş yapıyor?

“Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tüm delilleri eksiksiz bir şekilde ve ivedi olarak ortaya koyacağına olan inancımız tamdır. Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun. Hukuki süreçleri ilk günden beri aile avukatımız Av. Ali Yücel takip etmektedir. Aile adına yaptığımız bu iki açıklama dışında söylenen hiçbir söz ailemiz adına söylenmiş değildir. Bundan sonraki süreçte ihtiyaç hâsıl olması hâlinde tarafımca ya da aile avukatımız tarafından açıklama yapılacaktır. Ülkücü Şehit Sinan Ateş’in katilleri ve bu cinayeti azmettirenler muhakkak ki her iki dünyada da hesap verecektir. Şüphesiz ki Allah; hüküm ve hikmet sahibidir, her şeyden haberdardır. Dua ile…”

Ankara’da silahlı saldırıda yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in (38) eşi Ayşe Ateş, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

Ayşe Ateş, “Eşimin şehit edilmesinden bugüne gerek sosyal medyada gerekse bazı internet sitelerinde yer alan katil arayışlarının, hedef göstermelerin kimseye bir faydası yoktur.

Sosyal medya bir hüküm yeri değildir. Devletimiz, suçluları tespit edecek ve gereken cezayı verecek büyüklüktedir” dedi.

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş ile yanında bulunan arkadaşı Selman Bozkurt Ankara, Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi 1456’ncı Sokak’ta geçtiğimiz Cuma cami çıkışında motosikletli bir kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Başından vurulan Doç. Dr. Ateş, olay yerinde hayatını kaybetti, arkadaşı Bozkurt ise omzundan yaralandı.

Olayla ilgili saldırganla birlikte 3 kişi gözaltına alındı.

Doç. Dr. Sinan Ateş, Bursa Ulu Camii’nde yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı cenaze namazının ardından Emir Sultan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ayşe Ateş Ülkü Ocakları Eski Başkanı merhum Sinan Ateş’in eşidir. Ayşe Ateş silahlı saldırıda hayatını kaybeden eşi Sinan Ateş faiilerinin bulunması konusunda bir açıklama yaptı.

Ateş “Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun” ifadelerini kullandı.

Suikasta kurban giden Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş’in eşi sosyal medyadan bir açıklama yaptı. Ateş, ailenin hukuki zeminde mücadeleye devam edeceğini ve üzerinde gizlilik kararı bulunan dosyaya ilişkin hukuka ve devlete olan güvenden kaynaklanan suskunluğu koruyacağını açıkladı.

“ADALET YERİNİ BULSUN İSTERSE KIYAMET KOPSUN”

Ayşe Ateş açıklamasının devamında “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının tüm delilleri eksiksiz bir şekilde ve ivedi olarak ortaya koyacağına olan inancımız tamdır: ‘Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun'” diyerek, şöyle devam etti:

“Ülkücü şehit Sinan Ateş’in katilleri ve bu cinayeti azmettirenler muhakkak ki her iki dünyada da hesap verecektir.” vurgusu da yapıldı. “Aile adına söyleyen bu iki açıklama dışında söylenen hiçbir söz ailemiz adına söylenmiş değildir.”

You cannot copy content of this page