Selahattin Baki kimdir? Aslen nerelidir? Selahattin Baki eşi kimdir? Selahattin Baki serveti

23.01.2023

Selahattin Baki kimdir? Aslen nerelidir? Selahattin Baki eşi kimdir? Selahattin Baki serveti

Selahattin Baki, Suudi Prens, İşadamı ve Milyarder Abdullah bin Musa’ed bin Abdulaziz Al Saud’un danışmanıdır. Selahattin Baki Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi, aynı zamanda iş adamıdır. 1975 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Hayatı genel olarak Bağdat Caddesi ve Kadıköy çevresinde geçmiş olsa da eğitimini yurt dışında tamamlamıştır.

Mayıs 2001’den Mayıs 2005’e kadar Baki, uluslararası bir deniz taşımacılığı şirketi olan ‘Antoine Makzume’ için Satış ve Pazarlamada çalıştı.

Mart 2007’de Prens Abdullah’a danışman oldu ve Mart 2009’da Baki, ‘Suudi Çevre Projeleri Şirketi’ için Nanoteknoloji Satış ve Pazarlama rolünü üstlendi.

Eylül 2013’te Prens Abdullah’ın Sheffield United’ın %50 hissesini satın almasının ardından Baki, Blades Leisure Ltd’nin yönetim kuruluna katıldı; Baki kısa süre sonra Sheffield United’ın Suudi kulübü Al-Hilal FC ve Türk kulübü Fenerbahçe ile iş ilişkileri kurma planlarını açıkladı.

2014 yazında Baki, Sheffield United’ın 125. Yıldönümünü kutlamak için Fenerbahçe ile bir hayır amaçlı dostluk maçı düzenlenmesine yardım etti ve maçtan elde edilen para Türkiye’deki Soma maden faciasının kurbanlarına yardım edecek.

10 Kasım 2014’te Sheffield United, Baki’nin “küresel bağlantıları kullanmak, denizaşırı futbol yetenek fırsatlarını belirlemeye yardımcı olmak ve Kulüp yönetiminin dikkatine uluslararası sponsorluklar getirmek” göreviyle kulübün Uluslararası Futbol Koordinatörü olarak atandığını duyurdu.

You cannot copy content of this page