Elif Nur Kerkük kimdir? Kaç yaşında? Eşi? yaşı? Dizileri?

23.01.2023

Elif Nur Kerkük kimdir? Kaç yaşında? Eşi? yaşı? Dizileri? Elif Nur Kerkük filmleri ve tv dizileri

@elifnurkerkuk kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

Oyuncu kimliğinin dışında birçok kısa filmde yönetmenlik ve senaristlik yapan Elif Nur Kerkük, sanat yönetmenliğide yapmaktadır.

1 Şubat 1986’da Ankara’da doğdu.

Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünden mezun oldu.

Daha sonra oyunculuk dersleri aldı. Asi, Gece Gündüz, Çıplak Gerçek, Bir Yusuf Masalı, Yol Arkadaşım, Gece Gündüz dizilerinde, reklamlarda ve Çarşı Pazar sinema filminde rol aldı.

Asi, Gece Gündüz, Çıplak Gerçek, Bir Yusuf Masalı, Yol Arkadaşım, Gece Gündüz dizilerinde, reklamlarda ve Çarşı Pazar sinema filminde rol aldı.

Böcek ve La adlı kısa filmlerin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendi. Sanat yönetmenliğini de yaptığı La filmi, 19. Ankara Film Festivali’nde En İyi Kurmaca Film seçildi.

Elif Nur Kerkük kameraların karşısına ilk kez 2008 yılında “Yol Arkadaşım” isimli dizide Elif karakteriyle çıkmıştır. Ardından Asi, Gece Gündüz, İstanbul’un Altınları gibi dizilerde rol almıştır.

2021 yılında yayınlanan “Menajerimi Ara” dizisinin yönetmenliğini yapmıştır.

Elif Nur Kerkük 2023 yılında Netflix platformunda yayınlanan “Şahmaran” isimli dizide rol almıştır. Dizinin oyuncuları arasında ise Serenay Sarıkaya, Burak Deniz, Mustafa Uğurlu, Mahir Günşıray, Mert Ramazan Demir, Ebru Özkan, Hakan Karahan, Mehmet Bilge Aslan, Berfu Halisdemir, Nilay Erdönmez, Nil Sude Albayrak, Ayşe Lebriz Berkem, Ece Ertez, Beran Soysal ve Almina Günaydın gibi isimler yer almaktadır.

You cannot copy content of this page