Onat Acet kimdir? Nerelidir? Onat Acet ne iş yapıyor? Onat Acet biyografi

25.12.2022
Onat Acet kimdir? Nerelidir? Onat Acet ne iş yapıyor? Onat Acet biyografi

Onat Acet kimdir? Nerelidir? Onat Acet ne iş yapıyor? Onat Acet biyografi

Finans sektöründe İngiltere’de, Amerika’da ve son olarak da Türkiye’de çalıştı. Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı, Can Gürzap ve Arsen Gürzap’ın kurucuları olduğu Diyalog İletişim’den de, spikerlik, sunuculuk, etkili konuşma kurslarını tamamladı. Vücut dilini geliştirmek için de tiyatro eğitimi aldı.

Haberturk spikeri olan Meltem Acet söyledikleri ile merak konusu oldu.

Spiker Meltem Acet, işyerini ve çekim için gittiği tüm mekânları arayıp “Ben Meltem’in kocasıyım, çocuğunun babasıyım, aramızın düzelmesine yardımcı olun” diyerek rahatsız ettiği iddiasıyla Ali Altuncevahir’den şikâyetçi oldu. Peki, Meltem Acet kimdir?

1982 yılının Eylül ayında doğan 38 yaşındaki Meltem Acet Ankara doğumludur. TED Ankara Koleji ardından, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur.

Bölümü 5. olarak tamamlayan başarılı isim aynı üniversite bünyesinde İşletme Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır.

Meltem Acet kaç yaşında diye soruyorsanız Meltem Acet’in doğum tarihi 24 Eylül 1982 yılıdır. Meltem Acet nerede doğdu sorunuzun cevabı da Ankara’dır.

Meltem Acet ilkokula Ankara’da başlamış ve liseyi ise TED Koleji’nde okumuştur. Ankara’dan eğitim süresince hiç kopmamış olan isim, Ankara ODTÜ Ekonomi bölümünden mezun olmuştur.

ODTÜ Ekonomi bölümünü kazanmış ve bu zor bölümü 5. olark bitirmiştir. Sonra da yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmış olan Meltem Acet, akabinde ise İngiltere’ye gitmiştir.

Sonrasında da Amerika’ya geçerek finans üzerine şirketlerde çalışmıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra Meltem Acet Turkcell ve Vodafone’da çalışmıştır.

Meltem Acet, televizyonda ilk olarak Fox TV ekranlarınla çıkmıştır. Çalar Saat programının ekonomi kategorisinde görev almış isim ardından ise A Haber’e geçmiştir.

A Haber’in ardından Artı 1 Tv’ye geçmiş olan isim bu kanalda “Paranın Nabzı” ile “Sıradışı” isimli programlar sunmuş ve kariyerinde önemli bir yere ulaşmıştır.

Artı 1’in ardından TGRT Haber kanalına geçmiş olan isim burada Ekonomi Müdürlüğü yapmış ardından ise son olarak Habertürk televizyonuna geçmiştir.

Şu an Habertürk ekranlarında hafta sonu “Ana Haber Bülteni”ni sunmaktadır. Ayrıca gündüz kuşağında saat başı Manşet programını sunmaya devam etmektedir.

Onat Acet kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Onat Acet ne iş yapar?

Kendisini iş hayatına daha iyi hazırlamak için ODTÜ’de İşletme Masteri (MBA) yaptı ve asistanlığa başladı. Sonra profesyonel hayata atıldı. Finans sektöründe İngiltere’de, Amerika’da ve son olarak da Türkiye’de çalıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı, Can Gürzap ve Arsen Gürzap’ın kurucuları olduğu Diyalog İletişim’den de, spikerlik, sunuculuk, etkili konuşma kurslarını tamamladı. Vücut dilini geliştirmek için de tiyatro eğitimi aldı.

Erken yaşta çalışma hayatına atılan Meltem Acet, son 11 yıldır ise ekranlarda.

2019 yılında 14 senelik eşinden ayrıldı. Eski eşi iş adamı Onat Acet’tir.

You cannot copy content of this page