Maraşlı’nın rüyası ne demek, Maraşlı rüyasının anlamı ne?

21.12.2022

Maraşlı’nın rüyası ne demek, Maraşlı rüyasının anlamı ne?

Bir kişinin rüyasında vaktin gece olduğunu görmesi, rüyayı gören bu şahsın geçim sıkıntısı çektiğine işaret eder. Rüyada Boynuzlu Geyik Görmek.

Mehmet, rüya dışında geyik hayaliyle ilk, Mahur’un vurulduğu gün karşılaşmıştı. Mahur, Maraşlı’nın sebep olduğu olaylar yüzünden vurulmuştu. İlk gerçek geyikle ise, kardeşi ile birlikte evden kaçtıkları ve kardeşinin, istemeden ölümüne neden olduğu o gün karşılaşmıştı. Geyik belki, Mehmet’in küçük kardeşi İsmail’di; belki de Mehmet’in vicdanıydı.

Babasından ve onun ailesine yaşadığı şiddetten kaçan Mehmet, küçük kardeşi İsmail’i de yanına almıştır. Evlerinin yakınındaki ormanda izlerini kaybettirmeye çalışırlar. Babası peşlerindedir. İsmail, annesini geride bıraktıkları ve bir daha onu göremeyeceği için üzülmektedir. Mehmet onu teselli eder. İsmail çok yorulmuştur. Abisi onu sırtına alır ve kaçmaya devam ederler.

İsmail, abisine, bulundukları ormanda geyik yaşayıp yaşamadığını sorar. Geyiği bulunca ne yapacağını soran abisine “Keşke olsaydı severdik” der. Çünkü geyikleri çok sevmektedir ve abisi ile birlikte oynadıkları, bir oyuncak geyikleri de vardır. Mehmet de, geyiğe çok yaklaşılmayacağını, uzaktan bakabileceklerini söyler. İsmail, “sen geyiği seversen o da seni sever der” abisine.

Mehmet, kardeşi sırtında koşarken, babası çok yaklaştığı bir sırada, ayağı taşa takılır ve kardeşi ile birlikte yere kapaklanırlar. Sırtındaki İsmail de, kafasını düştüğü yerdeki sivri bir taşa çarpmıştır. İkisi de bayılmıştır.

Mehmet kendine geldiğinde kardeşi İsmail’in baygın olduğunu ve kafasının kanadığını görür. Onu bir ağaca yaslayıp, yardım çağırmaya gider. Yola çıkıp, bir aracı durdurur. O kişi jandarmaya haber verir. Mehmet, kardeşini ormanda bıraktığı yeri tam hatırlayamaz, ama aramaya devam ederler.

Bulduklarında ise çok geçtir. Hemen acil yardım ekiplerine haber verilir. Kafa travması geçiren küçük İsmail, oldukça da zaman kaybedildiği için, belki de ölmüştür. Mehmet pişmanlık ve acı içinde, ormana doğru koşar. İlk defa o zaman, orada, yalnız bir geyik görür. Kardeşinin “bu ormanda geyik var mıdır?” sözlerini hatırlar.

Mehmet, daha sonraki yaşamı boyunca, rüyalarında ve hayallerinde, hep o ormanı ve geyiği görecektir. Geyik, Mehmet’in sevdiklerini temsil etmektedir.

You cannot copy content of this page