Kenan Işık durumu, Kenan Işık son hali fotoğraf, Kenan Işık kimdir?

09.12.2022
Kenan Işık durumu, Kenan Işık son hali fotoğraf, Kenan Işık kimdir?

Kenan Işık durumu, Kenan Işık son hali fotoğraf, Kenan Işık kimdir?

Tam 8 yıldır komada ve bilinci kapalı olarak yaşayan Kenan Işık’ın son hali ile ilgili olarak ailesi ve arkadaşlarından yeni bir açıklama geldi. Sanatçının fiziksel durumunda herhangi bir değişiklik olmadığı belirtildi.

Dadı dizisi ve Kim Milyoner Olmak İster programıyla tanınan Kenan Işık 21 Mart 2014 günü geçirdiği kaza sonucunda tam 8 yıldır tedavi altında. Spor salonundayken saunaya giren ve düşüp başını vuran Işık, kaza sonrasında bilinci kapalı bir şekilde hastaneye kaldırılmıştı. Uzun bir süre yoğun bakımda tedavi gören Kenan Işık bir daha ekranlara dönemedi.

Ünlü sunucunun sağlık durumuyla ilgili bilgiler zaman zaman paylaşılıyor. Kenan Işık’ın son hali hakkında geçtiğimiz mart ayında da Selçuk Yöntem’den bir açıklama gelmişti.

Uzun bir süredir evde tedavi altında olan Kenan Işık hakkında son bilgiler arkadaşı Ozan Zeybek’ten gelmişti. Zeybek A Spor’da yaptığı açıklamada:

“Nisanda 8 yıl olacak. Ama bakımı çok iyi. Kenan Işık’ı nasıl biliyorsanız öyle. Her gün sakal tıraşı yapılıyor, besin takviyesi alıyor. Yatan hastalarda genellikle yaralar çıkar, zayıflama olur ama Kenan Işık bıraktığımız gibi. Çok iyi bakılıyor. Böyle hafızalarda kaldığı gibi. Ailesi tarafından çok iyi bakılıyor.” demişti.

Kenan Işık’ın eşi Beril Işık daha önce yaptığı açıklamada; ünlü sunucunun söylenenleri duyduğunu anladığını ancak tepki vermediğini söylemişti:

“Yoğun bir şekilde fizyoterapi ve ergoterapi görüyor. Bakışlarıyla etrafındakileri takip edebiliyor. Artık gözleriyle iletişim kurabiliyor. Tekerli sandalyesinde kimi zaman bütün gün oturuyor. Vücudunu artık tamamen kendisi tutabiliyor, dik durabiliyor. Daha önce bunların hiçbirini yapamıyordu.”

Tam ismiyle Yusuf Kenan Işık 1 Ekim 1947 tarihinde Yakınca, Yeşilyurt, Malatya’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncu, sunucu, eski gazeteci ve eski ana haber sunucusu olarak bilinen Işık, özellikle Kim Milyoner Olmak İster adlı televizyon programı ile tanınmaktadır.

Devlet Demiryolları’ndan emekli bir memurun çocuğu olan Kenan Işık ortaokul öğrenimi gerçekleştiği dönemlerde Malatya Halkevi’nde amatör tiyatro yapmaya başlamıştır ve sonrasında lise öğrenimini gerçekleştirdiği Ankara’da okurken ise Meydan Sahnesi’ne girmiştir. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuş olan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü sanatçısı olmuştur.

You cannot copy content of this page