Fatih’te Pitbull Polise saldırdı, 1 ölü, Polis tutuklandı

07.12.2022
Fatih’te Pitbull Polise saldırdı, 1 ölü, Polis tutuklandı

Dün akşam saat 18.50 sıralarında görev mahalline gitmek üzere sivil kıyafetle Yenikapı Katip Kazım Mahallesi Langa Hisarı mevkiinde yürüyen polis memuru K.A. ile pitbull cinsi iki köpeği gezdiren P.G, C.K. ve B.A.P. arasında tartışma çıkmıştı. Bu kişilerin köpeklerle saldırması sonucu vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan K.A. saldırıyı bertaraf etmek amacıyla beylik tabancasıyla ateş açmıştı. Vurulan P.G. kaldırıldığı hastanede müdahaleye rağmen hayatını kaybetmişti.

Polis memuru K.A. ile şüpheli B.A.P. İstanbul Adliyesi’ne götürüldü. Şüphelilerden C.K’nin emniyette tanık sıfatıyla ifadesine başvurularak serbest bırakıldığı öğrenildi.

Polis ekiplerince olaya ilişkin yapılan çalışmada, P.G, C.K. ve B.A.P’nin, yanlarındaki pitbull cinsi köpeklerle sivil halde yolda yürüyen polis memuruna saldırdıkları ve darbettikleri, kendisini savunmak isteyen polis memurunun beylik tabancasıyla ateş ettiği, vücuduna mermi isabet eden P.G’nin de bu şekilde hayatını kaybettiği belirlendi.

Olayın ardından gözaltına alınan C.K. ve B.A.P’nin çok sayıda suç kaydı olduğu anlaşıldı.

Adliyede savcılık işlemlerinin ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan polis memuru K.A. “kasten öldürme” suçundan tutuklandı.

Şüpheli B.A.P. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ölen şahsın yakınlarından bazılarının hastanede taşkınlık çıkarması nedeniyle polis ekipleri hastane içinde ve çevresinde güvenlik önlemi aldı. Ölen şahsın uyuşturucu, hırsızlık, kapkaç ve kasten yaralama gibi suçlardan çok sayıda kaydı olduğu ortaya öğrenildi. Polisin olayla ilgili çalışması sürüyor.

You cannot copy content of this page