Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi 9 Kasım 2022

09.11.2022

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi 9 Kasım 2022.

Evde Bakım Maaşını düzenli alan kişiler ayın belirli günlerinde hesaplarına yatırılıyor. Edvde Bakım Maaşı illere göre düzenli bir şekilde ödenmektedir. Yaşadığınız ile göre tarihlerinde değişiklik gösteren ödemelerin hesaplarda görünen tarihlerde küçük değişiklikler yaşanabilmektedir. Her gün farklı illerde ödemeler gerçekleştiriliyor. 9 Kasım 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri? 9 Kasım 2022 Bugün Evde Bakım Maaşı Yatan İller listesi açıklandı mı?

Kimler Evde Bakım Maaşı Alabilir?

1. Bu maaşı alabilmek için istenen şartların en önemlisi ve en çok aranılan şart gelir kriteri şartıdır. 2022 yılı için 4 kişilik ailenin Evde Bakım Yardımı alabilmesi için gelirleri toplamda 6818 TL olmalıdır. Bir kişinin dikkate alınacak gelir kriteri ise 1706,67 TL’dir. Bu gelir kriteri asgari ücret ile belirlenmektedir.

2. Engelli oranına bakılmaksızın, 18 yaşının altındaki çocuklar için Engelli Sağlık Raporunda ‘özel koşul ya da çok özel koşul gerektirir’ ibaresi yer alıyorsa, engelli yakını Evde Bakım Yardımından faydalanabilir. 18 yaşının üstündekiler içinse, raporda ‘tam bağımlı’ ifadesi yer alıyorsa, yine engelli yakın yardımdan faydalanabilir.

Kasım  2022 Evde bakım maaşı yatan iller için Tıklayın

You cannot copy content of this page