Baygaralar grubu, Baygaralar kimdir? Ramazan Baygara kimdir? Biyografi, Baygaralar #Adana, Baygaralar nereli?

09.11.2022

Baygaralar grubu, Baygaralar kimdir? Ramazan Baygara kimdir? Biyografi, Baygaralar #Adana, Baygaralar nereli?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Adana’da faaliyet gösteren ve İstanbul’da işlenen cinayetle ilişkisi olduğu tespit edilen ‘Baygaralar Grubu’ olarak bilinen suç örgütüne operasyon düzenlendiğini, 15 kişinin tutuklandığını açıkladı.

Cinayeti azmettiren ve organizasyona dahil olduğu tespit edilen Adana ilinde faaliyet gösteren Baygaralar Grubu olarak bilinen gruba yönelik 04.11.2022 günü yapılan operasyonda; 20 şahıs yakalanmıştır.

Şahıslarla birlikte 5 adet ruhsatsız tabanca, 288 adet değişik çap ve modelde fişek, 4.366 gram kokain, 770 gram esrar, 1 adet likit esrar, 10 bin 620 Dolar ve 42 bin 870 TL ele geçirilmiş, adliyeye sevk edilen şahıslardan 15 şahıs tutuklanmış, 5 şahıs hakkında adli kontrol kararı uygulanmıştır” denildi. Baygaralar grubu, Baygaralar kimdir? Ramazan Baygara kimdir? Biyografi, Baygaralar #Adana, Baygaralar nereli?

Baygara grubu lideri Bedirhan Baygara 2020 yılında silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü. Çetenin 2 yıl önceki lideri Bedirhan Baygara’ydı. 2020 yılında Adana’daki organize suç örgütü operasyonundan cinayet ve yaralama çıktı. 25 üyesi gözaltına alınan suç örgütünün, 2 kişinin öldürülmesi, 4 kişinin yaralanması ve birçok iş yerinin kurşunlanmasını organize ettiği öne sürüldü.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurma, kasten adam öldürme, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, silah ve uyuşturucu ticareti yapma suçlarını işledikleri ve vatandaşlar üzerinde hakimiyet kurmaya çalıştıkları ileri sürülen “Baygaralar” isimli organize suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 25 zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.

BAYGARALAR GRUBU LİDERİ BEDİRHAN BAYGARA KİMDİR?

Örgüt elebaşı Bedirhan Baygara’nın 17 Ocak’ta bir kafede kız arkadaşıyla oturduğu sırada uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesinin ardından suç örgütünün başına kardeşi Seyfettin Baygara’nın geçtiği tespit edildi. Örgütün, Bedirhan Baygara’nın öldürülmesinin ardından intikam amaçlı 2 kişiyi öldürdüğü belirlenmişti.

Örgütün, Bedirhan Baygara’nın öldürülmesinin ardından, 15 Mart’ta park halindeki aracında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Cüneyt Aksüt ve 7 Nisan’da sokakta tabancalı saldırıda yaşamını yitiren Kemal Daş’a yönelik saldırıları organize ettiği öne sürüldü.

Suç örgütünün ayrıca farklı tarihlerde 4 kişinin yaralanması, bir kişinin kaçırılarak şantaj yapılması ve birçok iş yerinin kurşunlanmasından da sorumlu olduğu iddia edildi. 18 Eylül’de silahlı suç örgütüne yönelik özel harekat ekiplerinin desteğiyle düzenlenen operasyonda 25 şüpheli gözaltına alınmış, 4 kalaşnikof piyade tüfeği ile bu silahlara ait 8 şarjör, bir el bombası, 7 balistik yelek, 17 ruhsatsız tabanca, bir av tüfeği, 22 şarjör, 363 çeşitli çapta ve markada tabanca fişeği, 171 adet 7,62 çapında fişek, 20 av tüfeği fişeği ve 3 sahte kimlik ele geçirilmişti.

You cannot copy content of this page