Adil Serdar Saçan kimdir? Adil Serdar Saçan nereli? Adil Serdar Saçan Şelale Saçan kim? Adil Serdar Saçan Sedat Peket, Adil Serdar Saçan Kurtlar Vadisi

09.11.2022

Adil Serdar Saçan kimdir? Adil Serdar Saçan nereli? Adil Serdar Saçan Şelale Saçan kim? Adil Serdar Saçan Sedat Peket, Adil Serdar Saçan Kurtlar Vadisi

Adil Serdar Saçan (d. 21 Eylül 1962, Elazığ), eski polis, yazar, hukukçu ve İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü eski müdürüdür.

1998 yılında kurduğu İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğününün başkanı olarak pek çok önemli soruşturma yürüten Saçan, hakkında açılan ve halen mahkemeleri süren soruşturmalar sebebiyle polislikten ihraç edildi.

24 Haziran 2008 tarihinde İstanbul Güneşli Basın Ekspres Yolunda belediye çöp kamyonundan arabasının üzerine düşen çöp konteyneri nedeniyle oğlu ile birlikte ağır yaralandı.

23 Eylül 2008 tarihinde Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Saçan, 16 ay tutuklu kaldıktan sonra 15 Ocak 2010 tarihinde tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmiştir.

5 Ağustos 2013’te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında 14 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sedat Peker ile ilgili ne demişti?

Peker’in bir mesajına yanıt veren eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, “Peker beni sevmez, ben de Peker’i. Ama yaptığı paylaşımların bazılarını bizzat yaşadığım için doğrularım” dedi.

Saçan, ”Hatta bazılarını okuyunca bize düşmanlık yapanları daha net anlıyorum. Ne diyeyim, hayat ilginç” ifadesini kullandı.

You cannot copy content of this page