Evgeny Grinko kimdir? Evgeny Grinko biyografi, Evgeny Grinko eşi, ailesi, Evgeny Grinko evli mi, sevgilisi?

08.11.2022
Evgeny Grinko kimdir? Evgeny Grinko biyografi, Evgeny Grinko eşi, ailesi, Evgeny Grinko evli mi, sevgilisi?

Evgeny Grinko kimdir? Evgeny Grinko biyografi, Evgeny Grinko eşi, ailesi, Evgeny Grinko evli mi, sevgilisi?

Türkiye’de Rusya’dan daha ünlü olduğu iddia edilen Grinko Türkiye’de çok sayıda konser vermiştir. Valse isimli bestesi YouTube’da 30+ milyon izlenmiştir. “Cinematic Melodies” ve “Winter Sunshine” adlı albümlerle çıkış yakaladı.

Rusya’nın Jukovski şehrinde 1984 yılında dünyaya gelen Evgeny Grinko, genç yaşlarından itibaren müzik ile iç içe olan ve ruhunu müziğe adamış bir isimdir.

Moskova’nın Zhukovsky isimli şehrinin bir kasabasında dünyaya gelen ünlü müzisyen, kendi kendine yetişmiş, müzikal birikimini herhangi bir profesyonel eğitim almadan inşa etmiş.

Bir enstrümanı çalmak ile konuşturmak elbette ki farklı şeylerdir.

Söze ihtiyaç duymadan bir bestede duyguları yansıtabiliyorsan gerçekten olmuşsun demektir.

Evgeny Grinko da enstrüman ile herhangi bir cümle kurmadan bize derdini anlatabilen bir sanatçıdır. Sanatı ticarete çevirmeyen günümüz nadir sanatçılarındandır.

Gerçekten bu işe kendini adamış ve bunu derinden hissettirebilen bir insandır.

15 yaşından beri müzikle ilgilenen Grinko, müzik yolculuğuna gitar ile atılmış. Kısa sürede kendini büyük ölçüde geliştirmiş olmasına rağmen müzik akademisinde okuyan bir arkadaşı sayesinde tellere doğru basmadığını fark ederek tamamen yeniden öğrenme sürecine girmiş. Bu süreçte kendini daha da geliştiren Evgeny, ilk yıllarında çeşitli rock müzik gruplarında çalmaya başlamış ve bu gruplara şarkılar yazmış.

16 yaşında gitarla tanışarak müzik hayatında emeklemeye başlayan Evgeny Grinko, uzun süre bir rock grubunda bateri çalarak yürümeyi öğrendi.

Hatta ilk çaldığı grup bir punk grubu imiş. Bu grupta aynı zamanda şarkı da söyleyen Grinko, ilk bestelerini de bu zamanlarda yapmış. Döneminin ünlü rock gruplarından biri olan ve Grazhdanskaya Oborona adlı Sovyet rock grubunun da büyük hayranıymış o vakitler. Enstrüman yelpazesini daha da genişletmek isteyen başarılı müzisyen gitarın ardından davul çalmaya başlamış ve aynı zamanda deneysel müzikler yapan gruplarda yer almış.

2008 yılında küçük bir turne sürecini atlattıktan sonra, 2010 yılında “Valse” isimli eserini yazdı ve 1 Ocak 2011’de “Winter Sunshine” isimli albümü piyasaya sürdü.

Bu albüm ilk solo albümüydü.

Ayrıca aynı yıl içerisinde “Shapitoshou” adlı filmde şarkılarının da yer almasıyla gönüllerimizde büyük bir yer edindi.

Artık Evgeny abimizi, bir çok klasik sever olarak benimsemiştik bile.

2014 yılında “Ice For Aureliano Buendia” albümü yayınlandı. Bir sonraki albümü “Silent Like Water” ve ardından son albümü olan 2018 çıkışlı “Tiny Mouse Tales” albümü de yayınlandıktan sonra hala çok dinlenen parçalara sahip olan bu sanatçı bir çok insan tarafından piyanonun günümüzdeki en zarif elleri olarak görülmektedir.

Piyano çalmaya 24 yaşında başlayan Grinko, tamamen sadeliği ancak bir o kadar da özgünlüğü ile tanınmaktadır.

Bunca başarıyla beraber güzel ülkemiz Türkiye’yi de es geçmeyen Grinko, 2013’den bu yana ülkemize uğramaktadır.

İstanbul, Ankara, Konya, İzmir, Eskişehir gibi şehirlere uğrayan Grinko; umarız daha sık bizi ziyaret eder.

Kısacası Evgeny Grinko günümüzdeki nadir gerçek müzisyenlerdendir. Müziğin çeşitli türleri arasında kendine yer bulan müzikal yolculuğunda Evgeny bugün neoklasik müzik olarak adlandırılan müziğiyle harika işlere imza atıyor. Minimalist tarzıyla dinleyicisine büyüleyici ve düşsel bir deneyim sunuyor adeta.
Malum sebeplerle konserlerine ve turnelerine ara vermiş olsa da Instagram hesabı üzerinden takipçileri için mini canlı performanslar yayınlıyor Evgeny.

You cannot copy content of this page