KPSS Ortaöğretim soruları ve cevap anahtarı

06.11.2022
KPSS Ortaöğretim soruları ve cevap anahtarı

KPSS Ortaöğretim soruları ve cevap anahtarı #kpss2022

KPSS ortaöğretim sınavı 6 Kasım 2022 tarihinde yapılacak Sınav saat 10.15’te başladı.

Adayların saat 10.00’dan sonra sınav salonlarına girişlerine izin verilmedi.

6 Kasım 2022 tarihinde uygulanacak olan sınavın sonucu ise 1 Aralık 2022 tarihinde açıklanacak.

Sınav sona erdi.

2022 KPSS soruları ve cevap anahtarının ne zaman açıklanacağına dair bir duyuru yapılmadı. Fakat ÖSYM genellikle soruları aynı gün paylaşıyor.

ÖSYM’nin 2022 sınav takvimine göre KPSS ortaöğretim sınav sonuçları 1 Aralık Perşembe günü açıklanacak.

KPSS Ortaöğretim Sınavına Mercimek-Buğday-Çavdar Sorusu Damga Vurdu

2022 KPSS ortaöğretim sınavı 6 Kasım Pazar bugün itibari ile gerçekleşti. Saat 10.15’te sınava giren milyonlarca aday 12.25 saatinde sınavdan çıkmış olacak. Milyonlarca kişi hayallerindeki meslek için KPSS ortaöğretim sınavına katılım sağlarken sınav çıkışında soruların yanıtları merak edilmeye başlandı. Peki KPSS ortaöğretim buğday, çavdar unu ve yeşil mercimek sorusu cevabı nedir?

BUĞDAY SORUSU CEVABI NEYDİ?

KPSS ortaöğretim sınavına katılım sağlayan milyonlarca aday sınav heyecanının ardından sınav sorularının cevaplarını aramaya başladı. Adaylar akıllarında kalan soruların yanıtlarını arama motorlarında aratmaya devam ederken 2022 ortaöğretim KPSS’de sorulan buğday sorusunun yanıtı merak edildi. ‘KPSS buğday sorusunun yanıtı neydi?’

ÇAVDAR UNU SORUSUNUN YANIT NEYDİ?

KPSS’de adaylar tarafından en çok akılda kalan soruların yanıtları aratılmaya başlandı. KPSS ortaöğretim sınavının bugün gerçekleşmesi ile birlikte adayların akıllarında kalan sorulardan bir tanesi de çavdar unu sorusu oldu. Adaylar ‘Çavdar unu sorusunun cevabı neydi?” sorusunun yanıtını arama motorlarında aratmaya devam ediyor.

YEŞİL MERCİMEK SORUSUNUN YANITI NEYDİ?

Akıllara takılan bir diğer soru ise KPSS ortaöğretim sınavında çıkan yeşil mercimek sorusu oldu. Adaylar sınav çıkışında ‘yeşil mercimek sorusunun yanıtı neydi?’ şeklinde aramalara devam ediyor. Sınav bitiminde ÖSYM’nin cevap anahtarının yüzde 10’unu yayınlayacağı düşünülüyor.

Yukarıda merak edilen soruların yanıtları ÖSYM cevap anahtarının açıklanmasının ardından sizlerle buluşacak.

Adaylar sınav sorularına sonuçların açıklanmasından itibaren (https://ais.osym.gov.tr) İnternet adresini üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile girdikleri sınavların sorularını görebileceklerdir.

KPSS ortaöğretim cevap anahtarı henüz açıklanmadı. Sınava ilişkin soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandığında sorunun doğru cevabı haberimize eklenecektir.

KPSS ortaöğretim soru ve cevaplarının bir kısmının gün içerisinde ÖSYM tarafından açıklanması bekleniyor.

You cannot copy content of this page