Osman Hatipoğlu kimdir? Nihat Hatipoğlu’nun oğlu kim? Osman Hatipoğlu kaç yaşında ne iş yapıyor?

04.11.2022
Osman Hatipoğlu kimdir? Nihat Hatipoğlu’nun oğlu kim? Osman Hatipoğlu kaç yaşında ne iş yapıyor?

Osman Hatipoğlu kimdir? Nihat Hatipoğlu’nun oğlu kim? Osman Hatipoğlu kaç yaşında ne iş yapıyor?

Son günlerde İnternette Osman Hatipoğlu’nun kim olduğu hakkında çok fazla araştırma vardır. Öncelikle Osman Hatipoğlu, ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu’nun çocuklarından biridir.

Osman Hatipoğlu’nu zaman zaman ATV ekranlarında görebiliriz. Osman Hatipoğlu kimdir? Nihat Hatipoğlu’nun oğlu kim? Osman Hatipoğlu kaç yaşında, ne iş yapıyor?

Nihat Hatipoğlu‘nun oğlu Osman Hatipoğlu @ohatipogluu kullanıcı adı ile Twitterda bulunur.

Osman Hatipoğlu 11 Mayıs 1955 tarihinde dünyaya gelen Nihat Hatipoğlu’nun oğludur. Nihat Hatipoğlu’nun eşi Emel Hatipoğlu’dur. Said Hatipoğlu, Osman Hatipoğlu, Mustafa Hatipoğlu olmak üzere 3 oğlu vardır. Ayrıca Osman Hatipoğlu, Atv’de yayınlanmak olan programlarda yer almaktadır.

Osman Hatipoğlu, ünlü televizyoncu, sunucu ve ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu’nun oğludur. Osman Hatipoğlu’nun 2 erkek kardeşi daha var. Said Hatipoğlu Mustafa Hatipoğlu ile birlikte Osman Hatipoğlu, Nihat Hatipoğlu’nun çocuklarından biridir. Osman Hatipoğlu, ara sıra atv ekranlarında izlenebilir. Televizyon kariyerine başlayan Osman Hatipoğlu’nun çeşitli projelerle ekranlara gelmesi sürpriz olmaz.

Osman Hatipoğlu ATV ekranlarında programlara katılıyor. Osman Hatipoğlu’nun ilerleyen dönemlerde çeşitli projelerle ekranlarda yer alması bekleniyor.

Nihat Hatipoğlu kimdir?

11 Mayıs 1955 Diyarbakır doğumlu olan Nihat Hatipoğlu, ilkokuldan Siirt ve Malatya’da mezun olmuştur. 1975 yılında Uşak İmam Hatip Lisesi ve Uşak Lisesi’nden mezun oldu.

1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı fakültede “Kur’an’ı Anlamada Hadislerin Rolü” adlı çalışmasıyla Hadis Anabilim Dalı’nda Doktor unvanını aldı ve 2000 yılında Doçent oldu. 2012 yılında profesör oldu. 1985-1987 yılları arasında Mısır’da Arapça eğitimi aldı. 11 Mart 2017’de Üniversite Konseyi üyeliğine atandı. Halen Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Kurucu Rektörü olarak görev yapmaktadır.

Nihat Hatipoğlu 5 yıl boyunca Kanal A’da programlar yaparak ulusal televizyon kanallarında dini programlar hazırlayıp sunmaya başladı. Ayrıca Ankara’da yayın yapan iki yerel radyoda (Arifan Radyo, Hedef Radyo) 10 yıldır haftalık yayınlarına devam etmektedir.

2004 yılında Flash TV’de Ramazan, 2005’te Star TV’de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2005 yılında Star TV’de yayınlanan Dosta Doğru adlı programın sunuculuğunu yaptı. 2005-2010 yılları arasında Star TV’de Ramazan ayı boyunca İftar ve Sahur programlarını sundu. Programları Türkiye’deki birçok radyo istasyonu tarafından yayınlanmaktadır.

ATV kanalında haftalık programlarına devam etmektedir. Kırk kadar kaset, CD ve VCD yayınladı. Yurt içi ve yurt dışında seri konferanslar devam ediyor. Panel, Diyanet Dergisi, İslam Araştırmaları ve benzeri dergilerde makaleleri yayınlandı.

Kaymakam ve belediye başkanının isteği üzerine 1 Eylül 2018’de memleketi Diyarbakır’ın Bismil ilçesine giden Nihat Hatipoğlu, burada büyük ilgi gördü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 Ocak 2019 tarihli kararı ile Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne rektör olarak atanmıştır.

Nihat Hatipoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.

You cannot copy content of this page