Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz’ın neyi olur, eşi kim, nereli, kaç yaşında?

02.11.2022
Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz’ın neyi olur, eşi kim, nereli, kaç yaşında?

Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz’ın neyi olur, eşi kim, nereli, kaç yaşında?

Didem Arslan Yılmaz, Kürşat Yılmaz ile evli olan Didem Arslan Yılmaz’ın Mina adında bir kız çocuğu var.

Didem Arslan Yılmaz’ın evli olduğu Kürşat Yılmaz ile kamuoyunda mafya olarak bilinen Kürşat Yılmaz aynı kişi değil. Sadece isim benzerli söz konusudur. Ülkücü mafya olarak bilinen Kürşat Yılmaz, İpek Yılmaz ile evliydi, 2016 yılında boşandı şimdi evli değildir.

Sunucu Yılmaz’ın evli olduğu Kürşat Yılmaz hakkında ise çok fazla kaynak bulunmuyor.

Başarılı sunucu ve gazeteci Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu program başarılı bir performans sergilerken, Yılmaz’ın evli olduğu Kürşat Yılmaz’ın kim olduğu da merak ediliyor. Kamuoyunda bilinen “Kürşat Yılmaz” mı yoksa isim benzerliği mi?

Ünlü sunucu Didem Arslan Yılmaz 12 Ocak 1974’te İstanbul’da dünyaya geldi. 46 yaşında olan Didem Arslan Yılmaz, 1992’de Basın Yayın Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Gazeteciliğe 1992’de Flash TV’de haber sunarak başladı.

Yılmaz daha sonra Kanal D’ye geçerek muhabirlik yaptı. Çalar Saat programını Serdar Cebe’yle Haftasonu Haberleri’ni sundu. Daha sonra Uğur Dündar ekibinde Star TV’ye geçti. Daha sonra Habertürk’e geçti ve Haber Sahası programını sundu. Habertürk’te 13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye’nin Nabzı programlarını sundu.

13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye’nin Nabzı programlarını sunan Didem Arslan Yılmaz, 22 Mayıs 2016’da kanal ile yolları ayırdıktan sonra Twitter’dan yaptığı açıklamayla CNN Türk’ten ayrıldığını ve Habertürk’e geri döndüğünü söyledi.

İstanbul’da doğdu. Kadıköy Kız Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu.

Profesyonel meslek hayatına Kanal D Haber Merkezi ile başladı. Kanal D’de muhabirlik, ana haber spikerliği, sabah programı spikerliği yaptı. Daha sonra bir süre Show Tv, Kanal 6 ve Star televizyonlarında yine muhabir ve spiker olarak çalıştı.

2004 yılında CNN TÜRK’teydi. Haber yolculuğu CNN TÜRK’te 4 yıl boyunca devam etti. Organ nakli dizi haberleri 6 ay devam eden bir programa dönüştü. Bu sürede Sağlık Bakanlığı ve CNN TÜRK’ün birlikte organize ettiği “Hayata Bağış” kampanyası büyük farkındalık yarattı. Organ bağışlarında artışlar gözlendi.

CNN TÜRK’ün ardından 2007-2016 yılları arasında 9 yıl boyunca Haber Türk’teydi. Haber Türk’te Türkiye’nin Nabzı adlı tartışma programını hazırlayıp sundu. Gün içerisinde de yine farklı saat dilimlerinde kuşak programlarının hem mutfağında hem de ekran önünde görev aldı.

Didem Arslan Yılmaz son olarak 17 Ağustos 2020 tarihi itibariyle Show TV’de gündüz kuşağı programı sunmaya başladı. Programın adı da “Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme” şeklinde oldu.

Show TV’deki yeni programda kayıp insanların bulunması, faili meçhul cinayetlerin aydınlatılması, karanlıkta kalan olayların aydınlatılması gibi konular işleniyor.

Programda doktor ve avukatlardan oluşan bir danışma heyeti de bulunuyor.

You cannot copy content of this page