Belma Belen kimdir, kaç yaşında, evli mi, estetiksiz hali, Instagram hesabı, boyu kaç?

14.09.2022
Belma Belen kimdir, kaç yaşında, evli mi, estetiksiz hali, Instagram hesabı, boyu kaç?

Belma Belen kimdir, kaç yaşında, evli mi, estetiksiz hali, Instagram hesabı, boyu kaç?

Belma Belen’le Geziyoruz programı şu anda televizyon ekranlarında gezi keyfi sunan programlar arasında en çok izlenenler listesinde bulunuyor. Belma Belen’le Geziyoruz bugünkü bölümünde Bursa’nın Gölyazı Beldesi’ne gitti. Öncesinde ağlayan Çınar’ı ziyaret ederek hikayesini anlattı. Sonrasında Gölyazı Beldesi’nde tekne turuna katıldı. Bursa’nın şirin beldelerinden biri olan Gölyaz, aynı zamanda minik küçük bir yarımadaya da ev sahipliği yapıyor. Gölyazı Beldesi’nde Uluabat Gölü, eski adıyla Apollon Gölü olarak bilinir, üzerinde tekne turu yapan Belen ilçenin tarihçesi hakkında da bilgiler verdi.

Belen daha sonra Gemlik ilçesini ziyaret ederek, Umurbey Mahallesi’nde ilçenin hanımlarıyla ilçenin yöresel lezzetlerinin tanıtımını yaptı.

Gezi programları bilindiği gibi son dönemlerde en fazla rağbet gören programlar arasında yer alıyor. Bunlardan biri de Belen’in sunumunu yaptığı program oluyor. Peki, Belma kimdir, nerelidir, kaç yaşında? İşte Beyaz TV Belma Belen’le Geziyoruz programının sunucusu hakkında merak edilen bilgilerden bazıları:

Aslen İzmirli olan Belma Ankara’da düyaya geldi. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimlerini de Ankara’da tamamladı.

Üniversite eğitiminden sonra Başkent İletişim Akademi’de bir süre spikerlik ve sunuculuk eğitimleri aldı.

Türkiye Belen’i ilk olarak Flash TV’de ekranlarında gördü.

Daha sonra TGRT Haber Belen ile Geziyoruz adlı programı sundu.

36 yaşında olduğu tahmin edilen Belen “Geziyoruz” programından sonra “Festivaldeyiz” programıyla ekrana gelmeye devam etti.

TGRT programlarından sonran Beyaz TV’ye geçen Belen burada önce “Başkanlar Anlatıyor” isimli programı sundu.

Daha sonra ise yeniden gezi programlarına geçiş yaptı. Bu kapsamda her pazar günü yayınlanan “Geziyoruz” seyahat ve gezi programını sunmaya başladı.

Belma Belen’in aynı zamanda kendisine ait “Belen Yapım” isimli şirketi bulunuyor. Bu şirket üzerinden çeşitli programlar yapmaktadır.

Türkiye’nin farklı coğrafyalarında, ülkenin birinden harika köşeleri; tarihi, doğası, yöresel lezzetleri ve farklı kültürleriyle, Belen’in kendine özgü keyifli sunumuyla Belma Belen’le Geziyoruz programında her Pazar saat 15.00’te Beyaz TV ekranlarında seyircinin karşısına çıkıyor.

Belen’in geçen hafta yayınlanan “Geziyorum” programı seyahate çıkamayarak evlerinde oturanları farklı dünyalara taşıyor.

En fazla merak edilen sorulardan kaç yaşında? evli mi? medeni durumu gibi soruların ise henüz tam net olarak cevaplarına ulaşılamamıştır.

En kısa sürede bu bilgilere ulaşıldığında sayfamız güncellenecektir.

Yaşantısını günümüzde Ankara’da sürdürmektedir.

You cannot copy content of this page