instafonts io symbol on telegram 2, Symbol on telegram 2 instafonts, Instagram font name, https ///instafonts.io/font/symbols-v3 inii

27.07.2022
instafonts io symbol on telegram 2, Symbol on telegram 2 instafonts, Instagram font name, https ///instafonts.io/font/symbols-v3 inii

instafonts io symbol on telegram 2, Symbol on telegram 2 instafonts, Instagram font name, https ///instafonts.io/font/symbols-v3 inii

İnstagram biyografinizde bir değişiklik yapmadıysanız, bu, Instagram’ın varsayılan yazı tipi Neue Helvetica’da . Bu yazı tipi, uygulama içindeki altyazılar ve yorumlar gibi metinlerin çoğu için kullanılır.

instafonts io symbol on telegram 2, Symbol on telegram 2 instafonts, Instagram font name, https ///instafonts.io/font/symbols-v3 inii

Sosyal medya platformları söz konusu olduğunda, Instagram, yaratıcılık açısından ilk sırada yer alıyor. Pop kültürü GIF’lerinden kolaj ızgaralarına kadar, sanatsal olanaklar neredeyse sonsuzdur. Bu nedenle, yaratıcılığın uygulamanın en temel özelliğine bile yayılması şaşırtıcı olmamalı: biyografiniz.

Son zamanlarda, bazı kullanıcılar Instagram biyografinize nasıl süslü yazı tiplerini ekleyeceğinizi keşfetti. Alan açısından sınırlı olsanız da – bu yazının yazıldığı sırada Instagram bir biyografide 150 karaktere kadar izin veriyor – yeni saldırılar ve üçüncü taraf uygulamalar varsayılan yazı tipleriyle takılmayı geçmişte bıraktı.

Instagram’da yazı tipi stilini nasıl değiştireceğinizi öğrenmek ister misiniz? IG yazı tipleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Varsayılan Instagram yazı tipleri nelerdir?

bir değişiklik Instagram biyografinizde , bu, Instagram’ın varsayılan yazı tipi Neue Helvetica’da görünecektir. Bu yazı tipi, uygulama içindeki altyazılar ve yorumlar gibi metinlerin çoğu için kullanılır. Ancak, bir Andriod kullanıcısıysanız biyografinizi Neue Helvetica yerine Systems Roboto’da görürsünüz. Başlıklar ve diğer büyük metin satırları Freight Sans yazı tipindedir.

Yazı tipinizi Instagram uygulamasının kendisinde değiştirmenize izin veren tek özellik Hikayeler. Orada, şu dokuz yazı tipi arasından seçim yapabilirsiniz:

 • Klasik
 • Modern
 • Neon
 • Daktilo
 • Güçlü
 • Düşen gölge
 • komik sans
 • şerif
 • Sans Serif

En iyi 6 Instagram yazı tipi oluşturucu

Biyografinizde benzersiz bir yazı tipine sahip olmak için önce bir yazı tipi oluşturucu indirmeniz gerekir. Şansınıza, Instagram için harika yazı tipleri edinmenize yardımcı olacak, kullanımı kolay, mobil uyumlu favori araçlarımızı bir araya getirdik.

1. Instagram İçin Harika Yazı Tipleri

Yalnızca Instagram biyografiniz için değil, Facebook durumları ve tweet’ler için kullanılacak bir yazı tipi stilleri kataloğu arıyorsanız, Cool Fonts For Instagram’dan başkasına bakmayın.

App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen Cool Fonts For Instagram, çok çeşitli yazı tipi stilleri ve seçenekleri sunar. Tek yapmanız gereken metninizi yazmak, seçtiğiniz yazı tipinin yanındaki “kopyala” düğmesine basmak ve ardından kullandığınız uygulamaya yapıştırmak.

2. Metin: Yazı Tipi Oluşturucu

Instagram biyografinizi yükseltmek için başka bir basit ama etkili uygulama Texty: Font Generator. Bu listedeki ilk uygulamada olduğu gibi, tek yapmanız gereken biyografinize (veya diğer sosyal medya gönderilerinize) eklemek istediğiniz metni yazmak, yazı tipini seçmek ve panonuza kopyalamak. Oradan istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Bu uygulamayı indirmek ücretsizdir ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli eğlenceli yazı tipleri içerir.

3. Yazı dolu

Biyografinizde, Hikayelerde ve yazı başlıklarında kullanmak için güzel Instagram yazı tiplerinden oluşan harika bir koleksiyon arıyorsanız, ücretsiz Fontfull

Başka bir kopyala ve yapıştır uygulaması olan Fontfull, uygulamanın güncellemek istediğiniz herhangi bir bölümüne basitçe yapıştırmak için muhteşem yazı tiplerine sahiptir. Ücretsiz sürümde birçok yazı tipi bulunurken, uygulamanın premium sürümü daha da fazlasının kilidini açar.

4. Instagram Klavyesi için Yazı Tipleri

App Store’daki en yeni uygulamalardan biri olan Fonts for Instagram Keyboard , geleneksel kopyala ve yapıştır yöntemini alır ve pencereden dışarı atar. Bu uygulama ile, seçtiğiniz şık bir yazı tipini kullanarak doğrudan Instagram uygulamasına yazabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek ücretsizdir ve ücretsiz bir deneme ile birlikte gelir. Bundan sonra, kullanmaya devam etmek için aylık veya yıllık bir abonelik için kaydolmanız gerekecek.

5. Süslü Yazı Tipleri: Klavye Değiştirici

Klavyenizi değiştirecek bir uygulama arıyorsanız bir başka harika seçenek de Fancy Fonts: Keyboard Changer Bu uygulama yalnızca tonlarca göz alıcı yazı tipi içermekle kalmaz, aynı zamanda yeni yazı tipi klavyeniz için metin emojileri ve özel renk temaları ile birlikte gelir.

Uygulamanın ücretsiz sürümü birkaç yazı tipiyle birlikte gelir, ancak daha fazlasının kilidini açmak için premium aboneliğe kaydolmanız gerekir.

6. Yazı Tipleri Ustası: iPhone İçin Yazı Tipleri

Harika yazı tiplerinin ustası olmak istiyorsanız, hiçbir şey Fonts Master klavye ile karşılaştırılamaz.

Bu uygulamayı klavye ayarlarınızda etkinleştirdikten sonra, mevcut yüzlerce harika yazı tipinin ücretsiz denemesini deneyimleyeceksiniz. Ücretsiz deneme süreniz sona erdiğinde, hayvan simgelerinden yığılmış harflere kadar her şeyi içeren uygulamanın tüm içeriğinin kilidini açmak için premium sürüme kaydolabilirsiniz.

Instagram yazı tiplerinizi nasıl değiştirirsiniz?

Artık Instagram yazı tipinizi değiştirmek için gerekli tüm araçlara sahip olduğunuza göre, geçişi nasıl yapacağınızı öğrenmenin zamanı geldi.

Özel bir Instagram bio yazı tipi nasıl kullanılır?

Instagram’da yazı tipinizi değiştirmek basit bir işlemdir ve bunu yukarıda bahsedilen uygulamalardan herhangi birini kullanarak yapabilirsiniz. Bu kılavuzda Font Master klavyesini kullanacağız.

Yazı tipinizi değiştirmeden önce, aktif klavyelerinize Font Master klavyesini eklemeniz gerekir. İşte nasıl:

 1. Ayarları aç.
 2. Klavye > Klavyeler > Yeni Klavye Ekle’ye gidin.
 3. Font Master’ı seçin.

Buradan biyografinize yeni bir yazı tipi eklemek, profilinizi düzenlemek kadar basittir. Biyografinize nasıl havalı bir yazı tipi ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Sayfanın sağ alt köşesindeki profil fotoğrafı simgesine basın.
 3. Biyografinizin altındaki Profili Düzenle düğmesine basın.
 4. Biyo’yu seçin.
 5. Daire simgesini basılı tutun.
 6. Font Master klavyesini seçin.
 7. Kullanmak istediğinizi bulmak için yazı tiplerini kaydırın.
 8. Mesajını yaz.
 9. Bitti’ye basın.

Instagram Hikayenizdeki Instagram yazı tipi stili nasıl değiştirilir?

Biyografinizdeki yazı tipini değiştirmeye ek olarak, Instagram Hikayelerine harika yazı tipleri eklemek için bu kılavuzda bahsedilen uygulamalardan herhangi birini de kullanabilirsiniz. Fonts Master klavyesini kullanarak bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Ekranın sol üst köşesindeki Kamera simgesine basın.
 3. Ya yeni bir fotoğraf veya video çekin ya da Film Rulonuzdan bir tane yükleyin. Yeni bir salt metin Öyküsü oluşturmak için Aa düğmesini seçebilirsiniz.
 4. Hikayenize metin ekleyin.
 5. Daire simgesini basılı tutun.
 6. Font Master klavyesini seçin.
 7. Kullanmak istediğinizi bulmak için yazı tiplerini kaydırın.
 8. Mesajını yaz.
 9. İleri’ye basın.
 10. Gönder’e basın.
 11. Hikayenizi Seçin.

Instagram yazı başlıklarında farklı yazı tipleri nasıl kullanılır?

Yaratıcı eğlence burada bitmiyor – Instagram gönderi başlıklarında havalı yazı tiplerini de kullanabilirsiniz. İşte nasıl:

 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Yeni bir gönderi eklemek için ekranın alt ortasındaki + düğmesine basın.
 3. Ya yeni bir fotoğraf veya video çekin ya da Film Rulonuzdan bir tane yükleyin.
 4. Altyazınızı yazmak için alana basın.
 5. Daire simgesini basılı tutun.
 6. Font Master klavyesini seçin.
 7. Kullanmak istediğinizi bulmak için yazı tiplerini kaydırın.
 8. Başlığınızı yazın.
 9. Tamam tuşuna basın.
 10. Paylaş’a basın.

Instagram’da el yazısı ve kalın metin kullanabilir misiniz?

Yapabilirsiniz! Bu kılavuzda listelenen uygulamaların çoğu kalın ve bitişik el yazısı seçenekleri içerir.

Gördüğünüz gibi, profilinizi havalı yazı tipleriyle güncellemek, herkesin yararlanabileceği kolay bir sosyal medya güncellemesidir. iPhone’unuzdaki doğru uygulamalar ve araçlarla Instagram biyografinize yeni, süslü bir yazı tipi eklemek çocuk oyuncağı olacak.

You cannot copy content of this page