Arefe Gününe Özel Resimli Cuma Mesajları 2022

08.07.2022
Arefe Gününe Özel Resimli Cuma Mesajları 2022

Arefe günü ve Cuma gününün birlikte denk geldiği bu günde sevdiklerinize iyi dileklerinizi, dualarınızı iletebileceğiniz birbirinden harika resimli mesajlar. Sevdiklerinizle dualarda birleşin.

Müslüman, dilinden ve elinden Müslümanların emin olduğu kimsedir. Muhâcir de Allah’ın yasakladığı şeyleri terk edendir.” 
Buhari, Bedu’l-vahy, 4
‘İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.’
Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Bir, 16
İki göz vardır ki, cehennem ateşi onlara dokunmaz: Allah korkusundan ağlayan göz, bir de gecesini Allah yolunda nöbet tutarak geçiren göz.”
Tirmizî, Fedâilü’l-Cihâd, 12

Kim bir kavme benzerse, o da onlardandır.”

(Ebû Dâvûd, Libâs, 4)

Kul bir günah işlediği vakit kalbinde siyah bir leke oluşur. Bundan vazgeçip tövbe ve istiğfar ettiği zaman kalbi parlar. Günahtan dönmez ve bunu yapmaya devam ederse siyah leke artırılır ve sonunda tüm kalbini kaplar. Allah’ın (Kitabında) ‘Hayır! Doğrusu onların kazanmakta oldukları kalplerini paslandırmıştır.’ (Mutaffifîn, 83/14.) diye anlattığı pas işte budur.”
(Tirmizî, Tefsîru’l-Kur’ân, 83.)

Sizden birinin, bir lokması düştüğünde onu alsın, temizleyip yesin, şeytana bırakmasın.” 
[Müslim, Eşribe, 136]
İyilik güzel ahlaktır; günah da içinde tereddüt uyandıran ve halkın bilmesini istemediğin şeydir.” 
[Müslim, el-Birrü ve’s Sıle, 2553]
Sizden birinin bana dost olmasından (ve böylece Allah’ın dostluğu yanında ikinci bir dostluk oluşmasından) sakınırım. Çünkü Yüce Allah beni, tıpkı İbrâhim’i dost edindiği gibi dost edinmiştir.” (Müslim, Mesâcid, 23)

Herkese Hayırlı Cumalar..

You cannot copy content of this page