Aziz Ayboğa kimdir ne iş yapar? Aziz Ayboğa nerelidir? Aziz Ayboğa Serveti? Aziz Ayboğa Malatya, Listesi, Ailesi

27.06.2022
Aziz Ayboğa kimdir ne iş yapar? Aziz Ayboğa nerelidir? Aziz Ayboğa Serveti? Aziz Ayboğa Malatya, Listesi, Ailesi

Aziz Ayboğa kimdir ne iş yapar? Aziz Ayboğa nerelidir? Aziz Ayboğa Serveti? Aziz Ayboğa Malatya, Listesi, Ailesi

Yeni Malatyaspor Olağan Genel Kurul’nda istifa eden Adil Gevrek yerine Kamil Göksu, tek aday olarak seçime girdi.

Konuşma sırasında ‘Kimse benden para beklemesin. Benim Hiçbir projemde para yok.’ deyince salon karıştı. Genel kurula katılmayan Aziz Ayboğa, Yeni Malatyaspor’un başkanı oldu.

Aziz Ayboğa’nın adına konuşma yapan Mehmet Coşer Gömüç, “Son dakika gelişmesi oldu. Aziz başkanımız daha önce aday olacağını bizlerle paylaşmıştı. Kamil Göksu çıkınca kendisi geri çekilmek durumunda kaldı. Bugün kendisi de burada olacaktı ama uçakta yer bulamadığı için gelemedi. Aziz Başkanla Yeni Malatyaspor’un daha iyi olacağına inanıyoruz” dedi.

Daha sonra Aziz Ayboğa’nın listesi oylamaya sunuldu. Oylama sonucunda Aziz Ayboğa kulübün yeni başkanı oldu.

Liseyi Elazığ İmam Hatip’te okuyan Aziz Ayboğa, Marmara Üniversitesi’nden lisans mezunu oldu.

Battalgazi Belediyesi konferans salonunda gerçekleştirilen Olağan Seçimli Genel Kurulda konuşan kulüp eski başkanı Adil Gevrek, Yeni Malatyaspor’un başında 8 yılda çok büyük başarılara imza attıklarını ifade etti.

Gevrek, çok sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, “Ligden düşebilirsin ama sonuçta kalkmasını bilmek lazım. Bunun içinde yapılması gerekenler var. Ben 15 gündür başkan adaylarıyla görüştüm ve kulüple ilgili bütün bilgileri verdim. Tabii kendi bildikleri var ama bir gerçek var; bu ligden tekrar çıkmak ve Yeni Malatyaspor’u, şehrin futbolunu yaşatmak istiyorsak birliğe beraberliğe ihtiyaç var” dedi.

Borç biterse kulübün güçlü olabileceğini ifade eden Gevrek, şunları söyledi:

“Bu borcun bitmesi için takımın yaşaması, mücadele etmesi lazım. Yeni Malatyaspor’un yanında olun, destek verin. Gelin hep beraber destek olalım, Yeni Malatyaspor’u ve Malatya futbolunu yaşatalım. Eğer destek çıkılmazsa üzülerek söylüyorum bu işin sonu hüsranla biter. Dilim varmıyor, söylemek istemiyorum ama destek olunmazsa bunlar olacak.”

Göksu’nun adaylıktan çekilmesinin ardından söz alan kulüp eski başkanı Adil Gevrek, “Bu iş çocuk oyuncağı değil. Dünden beri saat bire kadar konuşuyorum. Bu kulübün neye ihtiyacı olduğunu, ne ihtiyacı olduğunu tek tek anlattım sizlere. Bu çocuk oyuncağı mı? Nereye ne kadar para ihtiyacı olduğunu siz ödersiniz, ödemezsiniz ben sadece bu kulübün menfaati için yapılacak, edilecek şeyleri sizlere anlattım. Şimdi diyorsunuz ki ’15 gün kümse bizden para istemesin.’ O zaman siz ne diye bu yola çıktınız? Çocuk oyuncağı mı bu? Şimdi sizler çıkıp son dakikada öyle bir konuşma yapıyorsunuz ki bu kulüp daha ölmedi ya. Öldürmeye de siz gelmişsiniz” eleştirisinde bulundu.

Yeni bir liste hazırlanacağı bildirilmesi üzerine kongreye bir süre daha ara verildi. Bu arada adaylıktan çekilen Kamil Göksu salondan ayrılırken, Aziz Ayboğa başkanlığında yeni bir liste divana sunuldu.

You cannot copy content of this page