Polisin Silahını Alan Suriyeli, Karakolda Polisleri Taradı: 1 Polis Vuruldu

20.06.2022
Polisin Silahını Alan Suriyeli, Karakolda Polisleri Taradı: 1 Polis Vuruldu

Açık kaynaklarda yer alan haberlere göre Kocaeli Gebze’de 1990 Halep doğumlu A.T., polis merkezinde polislere saldırdı, bir polis memurundan kaptığı silahla kadın bir polise ateş ederek yaraladı. Diğer bir polis memuru da müdahale ederken yaralandı. A.T., diğer polislerin bacağından vurmasıyla etkisiz hale getirildi.

Açık kaynaklarda yer alan bilgiye göre Suriye uyruklu olduğu söylenen A.T., Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliğine bağlı ekipler tarafından intihardan vazgeçirildi ve intihara teşebbüsten hakkında işlem yapıldı. Fakat A.T. ifadesi bittikten sonra polis merkezi amirliğinden ayrılırken görevli bir polis memurunun kafasına yumrukla vurup boynuna sarılarak yere düşürdü.

Kafasını mermer zemine vuran polis memurunun yere düştüğü esnada belinden düşen silahı alan A.T. isimli şahıs ise polis merkezinde rastgele ateş etmeye başladı.

Bu esnada polis merkezi içerisinde bulunan kadın komiser yardımcısı sağ ayak bilek kısmından yaralandı. Bir başka komiser yardımcısı ise olaya müdahale ederken sol elinden hafif şekilde yaralandı.

Saldırgan A.T., sol bacak baldır kısmından silahla ateş edilerek etkisiz hale getirildi. Hastanede tedavi altına alınan saldırganın hayati tehlikesinin sürdüğü aktarıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page