Seda Selek kimdir nereli? Seda Selek kaç yaşında Evlimi?

13.05.2022
Seda Selek kimdir nereli? Seda Selek kaç yaşında Evlimi?

Seda Selek kimdir nereli? Seda Selek kaç yaşında Evlimi?

Seda Selek, 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun oldu. 1999 yılında Kuşdili Eğitim Merkezi’nde altı ay süresince, TRT spikerleri, tiyatrocu ve seslendirme sanatçılarından diksiyon ve spikerlik eğitimi aldı.

Tunç Arslanalp ile 2008 yılında evlendi. Bu evliliklerinde “Duru” isminde bir kızları bulunmaktadır. Haber Global televizyon kanalının ekran yüzü olan, sabahları haber sunan Seda Selek adını verdiği “Seda Selek ile Türkiye’de Sabah” programını sunan Seda Selek son olarak Halk TV’ye transfer oldu.

1976 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Seda Selek, eğitim-öğretim hayatına İstanbul’da başlamıştır. Lisans eğitimine ise Marmara Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü’nde devam eden Selek, üniversite öğrencisiyken küçüklükten beri hayali olan haberciliğe ilk adımını atmış ve çeşitli kurumlarda sunuculuk ve spikerlik dersleri almıştır.

Number One TV adlı dizide sunucukuk kariyerine adım atan Seda Selek, ardından da TV 8’de kariyerine devam etmiştir. Buradaki görevinden sonra ise TGRT’de haber spikeri olarak çalışmıştır. Buradan bir sonraki durağı ise Kanal 24 olmuştur. Bu kanalda ‘Kadınlar Meclisi’, ‘Esas Mesele’ ve ‘Günün Manşeti’ gibi çeşitli programları sunmuştur. 2012 yılında bu kanal bünyesinde çalışırken fenalık geçirmiş ve gündem olmuştu. Seda Selek son olarak Haber Global ekranlarında spikerlik yapmaktadır.

Sunuculuk ve spikerlik hayatı boyunca ülke içinden pek çok üst düzey siyasetçi ile çeşitli röportajlar ve programlar yapmıştır. Öte yandan spikerlik kariyerinden başka çeşitli açılış ve kongrelerde de sunuculuk yapmaya devam etmektedir. Ayrıca 2008 yılında Tunç Arslanalp ile dünya evine girmiştir. Çiftin bu evliliklerinden ‘Duru’ adında bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir.

Instagram üzerinden de aktif olarak paylaşımlarda bulunan Seda Selek’in bu platform üzerinde 2.500’den fazla takipçisi bulunmaktadır. Öte ayndan Seda Selek ile ilgili merak edilen aslen nereli, boyu kaç, kilosu ne, doğum tarihi gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Google’da Seda Selek ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Seda Selek Instagram Seda Selek Kimdir Seda Selek eşi Seda Selek şimdi nerede Seda Selek boşandı Seda Selek Kaç Yaşında Seda Selek 2019 2020 2021 2022

Seda Selek, 1980 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açtı. Yükseköğrenimini Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde tamamladı. Üniversitede eğitim gördüğü sırada televizyon haberciliğine yöneldi. Spikerlik eğitimi alan ünlü sunucu, 2000 yılında Number One TV‘de çalışmaya başladı. Daha sonra TGRT Haber ve TV8‘de sunuculuk yaptı.

Kanal 24 ekranlarında “Günün Manşeti”, “Esas Mesele” ve “Kadınlar Meclisi” adlı programları sundu. 2018 yılında Haber Global kanalının kuruluşunda yer aldı. Burada yaklaşık bir yıl boyunca gündüz haber kuşağını sundu. 24 Eylül 2019 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bir süre önce Haber Global Tv’deki görevimden ayrılma kararı almıştım. Bugünkü yayınla final yaptık. Yollarımız açık olsun” ifadelerini kullandı.

Haber Global’den ayrıldıktan sonra Halk TV‘nin kadrosuna katıldı. Deneyimli sunucu, Halk TV’de ekrana gelen “Haber Masası” programını sunmaya başladı. Eylül 2021’de Mehmet Tezkan ve İbrahim Kahveci‘nin yorumcu olarak yer aldığı “Neden Sonuç” programını sunmaya başladı. Ekim 2021’de Hakan Çelenk, İsmail Saymaz ve Hilmi Hacaloğlu‘nun yorumcu olarak yer aldığı “Perdenin Önü Arkası” programını sunmaya başladı.

Seda Selek, 2008 yılında meslektaşı Tunç Arslanalp ile hayatını birleştirdi. Bu evliliğinden Duru isminde bir kızı dünyaya geldi. Ünlü sunucu, Twitter’da @SedaSelek1 kullanıcı adıyla yer almaktadır.

You cannot copy content of this page