Tunç Kökkaya Kimdir, Kaç Yaşında? Tunç Kökkaya Öldü mü?

23.04.2022
Tunç Kökkaya Kimdir, Kaç Yaşında? Tunç Kökkaya Öldü mü?

Tunç Kökkaya Kimdir, Kaç Yaşında? Tunç Kökkaya Öldü mü?

1964 yılında İstanbul’da doğan Tunç Kökkaya, sanat camiasının tanıdık bir ismidir. Uzun süre sanat camiasında asistanlık ve danışmanlık yapan Kökkaya, LGBT’ye verdiği destek ve katkılarla bilinmektedir. Zeki Müren’in hayatının bilinmeyen yönlerini sevenleri ile paylaşan Tunç Kökkaya, büyük ilgi görmüştür. 90’lı yıllarda danışman ve işletmeci olarak çalışan Kökkaya, çok sevdiği kişiler tarafından anane lakabı ile anılmaktadır. Bu lakabı ise kendisine Özgür Aras ve Deniz Akkaya tarafından verilmiştir.

Bu lakabın verilmesinin nedeni sorulduğunda şu açıklamayı yapmıştır: “Bir ailede en güvenilir kimdir, kime danışılır kim daha çok ilgili ve şefkatlidir diye düşünen Deniz Akkaya ve Özgür Aras bu lakabı verdi.” Bu lakabın sadece çok samimi kişilerin kullanmasından hoşlandığını da belirtmiştir. Bir süre Deniz Seki ile çalışan Tunç Kökkaya, asistan ve danışmanlık yapmıştır. Çalışma hayatına 1987 yılında 23 yaşındayken başlayan Kökkaya, Taksim Talimhane’de 14 gece kulübünde başlamıştır. Daha sonrasında ise işletmecilik, danışmanlık ve asistanlık gibi alanlara yönelmiştir. Çalıştığı 14 isimli gece kulübünde Zeki Müren ile tanışan Kökkaya, gay bar olarak işletilen bu mekana önceleri korkarak gittiğini, zaman geçtikçe daha sık gitmeye başladığını belirtmiştir. Gittiği bu barda daha sonrasında Zeki Müren ile tanıştığını söylemiştir. O barda ayrıca Yıldırım Türker, Murathan Mungan ve Ferdi Özbeğen gibi ünlü isimlerden çok şey öğrenmiştir. Zaman içerisinde işletmecilikte kendisini ilerleten Tunç Kökkaya, kendi mekanı olan Neo’yu açmıştır. Açtığı işletme bir gay bar olarak hizmet vermiştir.

Tunç Kökkaya kimdir?

Tunç Kökkaya, 1964 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Kökkaya uzun süre sanat camiasında asistan ve danışman olarak çalışmalar da bulunmuştur. Özellikle LGBT Dünyasına katkıları ile, Zeki Müren’in daha önce bilinmeyen hayatını sevenleri ile paylaşmış ve büyük bir ilgi görmüştür.

GZone Evdeyiz Aşkım İnstagram canlı yayınına katılmış anılarını, LGBTİ toplumuna dair gözlemlerini canlı yayında dile getirmiştir.

90’lı yıllarda işletmecilik ve danışmanlık yapan Kökkaya, çok sevdiği kişiler tarafından anane lakabı ile anılmaktadır. Anane lakabını kendisine Özgür Aras ve Deniz Akkaya vermiştir. Sebebini ise kendisi şu sözlerle açıklamıştır. Bir ailede en güvenilir kimdir, kime danışılır kim daha çok ilgili ve şefkatlidir diye düşünen Deniz Akkaya ve Özgür Aras’ın bu lakabını verme sebebinin bu olduğunu belirtmiştir. Ancak anane lakabını çok samimi olduğu kişilerin söylemesini tercih etmiştir.

Bir dönem Deniz Seki ile çalışmış, asistan ve danışmanlık yapmıştır. Asıl mesleki hayatına 1987 yılında 23 yaşında iken Taksim Talimhane’de 14 gece kulübünde iken başlamıştır. Daha sonra işletmecilik, danışmanlık ve asistanlık gibi görevlerde bulunmuştur.

Zeki Müren o yıllarda Taksim Talimhane’de bulunan 14 isimli bir gece kulübünde tanışmıştır. Tamamen gay bar olarak işletme, mekanı olan bara ilk zamanlar korka korka gittiğini, zamanla sık sık gittiğini ve bir süre sonra orada Zeki Müren ile tanıştığını belirtmiştir. O barda ayrıca Yıldırım Türker, Murathan Mungan ve Ferdi Özbeğen gibi ünlü isimlerden çok şey öğrenmiştir.

Zamanla kendi mekan ve işletmeciliğini üstlenmiş, bir gay kulübü olan Neo’un sahibi olarak hizmet vermiştir.

TÜM DETAYLAR İÇİN BURAYA BAKABİLİRSİNİZ.

You cannot copy content of this page