Yemekteyiz Gürbüz kimdir? Zuhal Topal’la Yemekteyiz Dış Ses Gürbüz Kimdir?

21.04.2022
Yemekteyiz Gürbüz kimdir? Zuhal Topal’la Yemekteyiz Dış Ses Gürbüz Kimdir?

Yemekteyiz Gürbüz kimdir? Zuhal Topal’la Yemekteyiz Dış Ses Gürbüz Kimdir?

Son yıllarda programlarda dış ses olarak görev yapmasıyla gündeme gelen Temel, Mimar Sinan Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun, tiyatrocu ve seslendirme sanatçısıdır. 1983 yılından beri dizi, çizgi Film, sinema filmi, belgesel ve reklam filmlerinde dublaj ve yönetmenliği yapmaktadır.

Zuhal Topal’la Yemekteyiz programında seslendirmeyi yapan kişinin Aydoğan Temel olduğu öğrenildi. Yarışmacılar ile esprili diyalogları ile dikkat çeken Aydoğan Temel, daha önce de birçok çizgi film, reklam, dizi seslendirmelerini gerçekleştirmiştir. 55 yaşında olan Aydoğan Temel , önceden Mikser, Gürbüz gibi isimlerle biliniyordu. Aydoğan Temel seslendirme yapmanınsın yanı sıra bazı dizi ve filmler de rol almış ve sunuculuk yapmıştır. Uçankuş programında ilk kez yüzünü seyirciye gösteren Aydoğan Temel, sunuculuk yaparak ekran karşısına geçmiştir. Ayrıca son zamanlarda meşhur olan Squit Game dizisinde Seong Gi-hun seslendirmesini de kendisine aittir.

Aydoğan Temel daha önce ATV kanalında yayınlanan ”Yalancısın Sen” isimli yaz dizisinde rol aldı. Yalancısın Sen dizisinde Feride Çetin isimli karakterin abisi rolünde yer almıştı. Türkiye bulunan en iyi seslendirme sanatçılarında olan Aydoğan Temel’in yüzünü film ve dizilerde fazla göremesek de sesini birçok yapımda duymamız mümkündür. Ayrıca tiyatro sanatçısı da olan Temel, dublaj sırasında en çok aranan isimler arasında yer alıyor.

You cannot copy content of this page