ÖSYM Polis sınav görevli ücreti 2022, ÖSYM Bina Güvenlik Görevlisi ücreti ne kadar?

17.04.2022

ÖSYM Polis sınav görevli ücreti 2022, ÖSYM Bina Güvenlik Görevlisi ücreti ne kadar?

Polis, halkın emniyetini sağlamak ve ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğüne, Anayasal düzenine ve genel güvenliğine dair önleyici ve koruyucu tedbirler almak üzere görev yapan kamusal hizmet birimi. Polis birimleri amaç ve sorumluluklarını gerçekleştirmek üzere bilgi toplar, değerlendirir, yetkili mercilere veya kullanma alanlarına ulaştırır ve devletin istihbarat kuruluşlarıyla işbirliği yapar.

Tüm ülkelerde polis kuvvetlerine veya polise benzer yetkiler ile donatılmış diğer güvenlik birimlerine rastlanır. Birimine bağlı olarak polisler üniformalı veya sivil kıyafetli olabilir. Görevin türüne göre, tabanca gibi hafif silahları veya ağır askeri silahları kullanma yetkisine sahip olabilir.

ÖSYM sınavlarında Bina Güvenlik Görevlisi olarak yer alan personele 317 TL ödeme yapılacak.

ÖSYM sınavları ülkede yapılan en geniş katılımlı sınavlardandır. Özellikle YKS sınavında milyonlarca aday hayalindeki üniversiteyi kazanabilmek için ter döküyor. ÖSYM sınavlarında bina güvenlik göervlisi olarak göerv alan polis memurları için ödenecek ücret de belli oldu. 2022 ÖSYM Polis sınav görevli ücreti 317 TL olacaktır.

You cannot copy content of this page