Esra İçöz kimdir? Esra İçöz nereli, kaç yaşında, mesleği nedir?

17.04.2022
Esra İçöz kimdir? Esra İçöz nereli, kaç yaşında, mesleği nedir?

Esra İçöz kimdir? Esra İçöz nereli, kaç yaşında, mesleği nedir?

Esra İçöz TRT Müzik ekranlarında yayınlanan Akşam Sefası programında seslendirdiği eserler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Esra İçöz 1978 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Esra İçöz Oğlak burcudur.

Esra İçöz İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimin İstanbul’da tamamlamış Burhan Felek Lisesi’ni bitirmiştir.

Esra İçöz 1994 senesinde Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne dahil olmuş ve 5 sene repertuvar, nazariyat ve usul dersleri almıştır.

Esra İçöz 1996 senesinde ise İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sınavını kazanmış aynı anda 2 bölümnde birden okumaya hak kazanmış, Ses Eğimi bölümünde eğitim almıştır.

Esra İçöz 2004 senesinde Yaşamın Sesi isimli albüm çalışmasında solist olarak yer almış, 2005’te kurulmuş olan Cemal Reşit Rey Türk Müziği topluluğuna katılmıştır.

TRT İstanbul Radyosu’nda Solistlerden Birer Şarkı ve Solistler Geçidi adlı programların prodüktörlüğünü üstlenmiştir. 2007 senesinde İstanbul adlı fantazi müziklerden oluşan albümü müzik severler ile buluşturmuştur.

2007 yılında Almanya Hannover’da düzenlenmiş olan devlet zirvesinde konser vermiş yine aynı yıl Göster Kendini ve Lezzet Durağı isimli programların sunuculuğunu üstlenmiştir.

Esra İçöz çeşitli mekanlarda sahne almıştır.

Esra İçöz hafta içi Cuma akşamları saat 21:00 ‘da TRT Müzik ekranlarında yayınlanan Akşam Sefası adlı programda eserler seslendirmektedir.

Esra İçöz instagramda @esraicozofficial kullanıcı adı ile bulunur ve 22 bin takipçisi vardır 31 Mart 2022 itibariyle.

You cannot copy content of this page