Barış Muslu kimdir? Barış Muslu kaç yaşında, nereli?

17.04.2022
Barış Muslu kimdir? Barış Muslu kaç yaşında, nereli?

Barış Muslu kimdir? Barış Muslu kaç yaşında, nereli?

1975 yılında doğdu. Orta ve lise eğitimini Tarsus Amerikan Koleji’nde sürdürürken, lise döneminde gittiği ABD’de toplam 2 senede liseyi ve 3 senede Michigan Tech Üniversitesi’ni bitirerek 20 yaşında genç bir mühendis olarak Türkiye’ye döndü.

Birçok kişisel gelişim kitabı çıkaran Barış Muslu 1975 yılında doğan mühendis ve NPL (Nörolinguistik Programlama) danışmanı ve yazardır.

Ortaokulu Tarsus Amerikan Kolejinde tamamlamıştır. Liseye de Amerikan Kolejinde devam eden yazar, liseyi yarıda bırakıp ABD’ye gitmiştir.

Amerika’da tamamladığı lise eğitiminden sonra Michigan Tech University’de mühendislik bölümünü bitirmiştir.

Barış Muslu ABD’de geçirdiği başarılı eğitim yıllarından sonra Türkiye’ye dönmüş ve eğitimini Koç Üniversitesi’nde İşletme alanında Yüksek Lisans yaparak tamamlamıştır.

Sonrasında da kendi şirketini kurmuştur.

Barış Muslu , ABD’de geçirdiği süreç içinde kişisel gelişim ve psikoterapiye merak almış ve NPL (Nörolinguistik Programlama) eğitimi almıştır.

Barış Muslu 1994 yılında aldığı bu eğitimle beynin işleyişi üzerine farklı araştırmalar yapmıştır. Araştırmaları sonucunda bu işleyişin beden ve ruh sağlığı üzerindeki etkilerine yoğunlaşmıştır.Hayatının dönüm noktasını yaşayan Muslu, beyin ve bilinçaltı üzerine Yaptığı çalışmalarla yeni bir terapi yöntemi çıkarmıştır. Bu yöntemin adı, NeuroFormat’tır.

Ortaya çıkardığı bu yöntem ile çeşitli metotları harmanlayarak bilinçaltını şekillendirmeye yönelik çalışmalar yapmıştır.

Muslu’ya göre ruhsal ve bedensel bozuklukların nedeni çocukluğumuzda yatıyor olabilir. Dolayısıyla nedeni belirlenemeyen bedensel ve ruhsal problemler için bilinçaltına yoğunlaşması gerektiğini düşünüyor.

Bilinçaltında yaşanan travmanın saptanıp, gün yüzüne çıkararak gerekli tedavi yöntemiyle silinmesi gerektiğini düşünüyor. Geliştirdiği yöntem ile başarılısonuçlar elde eden yazar bir terapi merkezi açmıştır.

Barış Muslu ilgilendiği konular üzerinde seminerler vermeye ve konuyla ilişkili kişisel gelişim kitapları yazmaya devam ediyor.

Uzmanlık Alanı NPL dir. Bunun hakkında bilgi bu yazımızda mevcuttur.

Barış Muslu ABD’de geçirdiği başarılı eğitim yıllarından sonra Türkiye’ye dönmüş ve eğitimini Koç Üniversitesi’nde İşletme alanında Yüksek Lisans yaparak tamamlamıştır.

Sonrasında da kendi şirketini kurmuştur.

Muslu, ABD’de geçirdiği süreç içinde kişisel gelişim ve psikoterapiye merak almış ve NPL (Nörolinguistik Programlama) eğitimi almıştır. 1994 yılında aldığı bu eğitimle beynin işleyişi üzerine farklı araştırmalar yapmıştır. Araştırmaları sonucunda bu işleyişin beden ve ruh sağlığı üzerindeki etkilerine yoğunlaşmıştır.

Hayatının dönüm noktasını yaşayan Muslu, beyin ve bilinçaltı üzerine Yaptığı çalışmalarla yeni bir terapi yöntemi çıkarmıştır. Bu yöntemin adı, NeuroFormat’tır. Ortaya çıkardığı bu yöntem ile çeşitli metotları harmanlayarak bilinçaltını şekillendirmeye yönelik çalışmalar yapmıştır.

Muslu’ya göre ruhsal ve bedensel bozuklukların nedeni çocukluğumuzda yatıyor olabilir. Dolayısıyla nedeni belirlenemeyen bedensel ve ruhsal problemler için bilinçaltına yoğunlaşması gerektiğini düşünüyor. Bilinçaltında yaşanan travmanın saptanıp, gün yüzüne çıkararak gerekli tedavi yöntemiyle silinmesi gerektiğini düşünüyor. Geliştirdiği yöntem ile başarılısonuçlar elde eden yazar bir terapi merkezi açmıştır.

Barış Muslu Kitapları

Bilinen 3 adet kitabı vardır, kişisel gelişim üzerine.

– Neuro Aşk

– Beynine Format At

– Yıka Beynini ve Sağlığına Format At

Barış Muslu İletişim Randevu

Randevu almak için İnstagram hesabında verdiği bilgiler aşağıdadır.

📞 5326239140 / 5323604967 / 5325264138
📞 4440240 Yasal: Yayınlar tedavi amacı taşımaz.

Barış Muslu instagram Hesabı

@barismusluofficial kullanıcı ismi ile instagramdadır ve 2.6 Milyon takipçisi vardır.

BARIŞ MUSLU KAÇ YAŞINDA, NERELİ ?

Barış Muslu, 1975 doğumlu olup 46 yaşındadır.

You cannot copy content of this page