Saliha Erdim Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında?

16.04.2022
Saliha Erdim Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında?

Saliha Erdim Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında?

Seksenli yıllarda, çalışma hayatı içinde bulundu. Ankara’da, Etimesgut Sağlık Grup Başkanlığı’na bağlı Yenikent Sağlık Ocağı’nda iki yıl Halk Sağlığı Hemşireliği yaptı. Bu görevinden, kıyafet problemi yüzünden istifa etmek zorunda kaldı. Daha sonra, İstanbul’da Fazilet Kız Kur’an Kursları’ n da okul hemşiresi olarak görev alıp üç yıl kadar çalıştı. 1983 Yılının sonlarında, evlilik ve aile hayatının başlamasıyla birlikte iş hayatı sona erdi. Ancak, aile, çocuk ve eğitimle ilgili çalışmaları aralıksız devam etti.

989 Yılının sonlarında TEKSEN Limited Şirketi adına başlatılan “Anne Eğitimi Kursları’ n da, organizatör ve eğitimci olarak görev aldı. 1994-1995 Yılları arasında, Ankara’da, Umut Radyo’da Çocuk ve Aile Eğitimi üzerine programlar yaptı. Ayrıca, Öncü Eğitim Kurumları bünyesinde yapılan “Aile Okulu” çalışmalarında, organizatör ve eğitimci kadrosu içinde yer aldı.

“Aile Okulu” altında yüzlerce sohbetlerde konferans veren Saliha Erdim aslen nereli, kaç yaşında? oldukça merak edilmekte. 1956 Samsun Havza doğumlu. İlkokulu Vezirköprü’de orta okulu Çorum Sağlık Okulu’nda, liseyi Zeynep Kamil Sağlık Meslek Lisesi’nde okudu. Yüksek öğrenimine Hacettepe Yüksek Hemşirelik Okulu’nda devam ederken, üniversite çevrelerinde odaklanan terör olayları sebebiyle yarım bırakmak zorunda kaldı.

You cannot copy content of this page