Add your birthday ne demek instagram? Add your birthday Instagram’da Add Your Birthday nedir, ne demek? Add your birthday nasıl kapatılır? instagram add your birthday ne demek?

16.04.2022

Add your birthday ne demek instagram?

Add your birthday Instagram’da Add Your Birthday nedir, ne demek?

Add your birthday nasıl kapatılır?

İnstagram uygulaması her geçen gün kendine has özellikleri gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. İnstagram şimdi ise 18 yaşında küçük olup olmadığını test etmeye çalışıyor.

İnstagram 18 yaşından küçüklere yasaklanıyor mu?

İnstagram uygulamasının doğum günü tarihini öğrenmek istemesinin sebebi, sizin yaşınızı öğrenmek. Bu sayede yaşınızla orantılı olarak 18 yaşından küçüklerde reklam kısıtlamaları veya yaşınıza uygun verilen reklamların karşınıza çıkabilmesinden kaynaklı. Herhangi bir özellik kısıtlaması veya içerik kısıtlaması şuan için söz konusu değil. Fakat ilerleyen zamanlarda 18 yaşının altındaki kullanıcılara bazı özellik kısıtlamalarının geleceği iddiası hala kulaklarda dolaşıyor.

Instagram uygulamasında yapılan küçük bir güncellemeden sonra, her şey yolunda gittiğinde, kullanıcılara doğum günü doğrulaması sunuldu.

Ülkemiz gibi hizmet verdiği diğer ülkelerdeki kullanıcılar için de bu doğrulamayı zorunlu kılmaktadır. Instagram daha önce sosyal medya platformunu kullanan milyonlarca kişinin 18 yaşın altında olduğunu söylemişti. İçerisinde barındırdığı reklamcıların reklamlarını kullanıcılara sunarken sadece benzer zevkleri değil, reklamın uygunluğunu da dikkate alır. Aslında bu soruya bir cevap vermeseler de Instagram’a doğum gününüzü eklemek ne anlama geliyor? Bu soruya cevap verdiler.

İnstagram uygulamasının doğum günü tarihini öğrenmek istemesinin sebebi, sizin yaşınızı öğrenmek. Bu neden ile yaşınızla orantılı olarak 18 yaşından küçüklerde reklam kısıtlamaları veya yaşınıza uygun verilen reklamların karşınıza çıkabilmesinden kaynaklı bir durumdur.

Herhangi bir özellik kısıtlaması veya içerik kısıtlaması şuan için söz konusu olmadığının sinyalini veren instagram kısıtlamaların da olacağını bildirdi. Fakat ilerleyen zamanlarda 18 yaşının altındaki kullanıcılara bazı özellik kısıtlamalarının geleceği iddia etmektedir.

You cannot copy content of this page