Vedia Bülent Çorak kimdir? Bülent Çorak kaç yaşında?

13.04.2022
Vedia Bülent Çorak kimdir? Bülent Çorak kaç yaşında?

Sahte hanım peygamber Vedia Bülent Çorak’in adı tekrardan gündeme geldi. Vatandaşlar Vedia Bülent Çorak kimdir? Bülent Çorak kaç yaşlarında? şeklinde sorulara cevap arıyor.

Vedia Bülent Çorak peygamber bulunduğunu söyleyerek, Dünya Kardeşlik Birliği Mevlana Yüce Vakfı diye bir vakıf kurdu.

1993 senesinde İstanbul’da kurulmuş. Masonik bir yapılanmaları var. Vakfın manifestosu kabul edilen “Bilgi Kitabı”nda başkan Vedia Bülent Çorak’ın “Dinler devri çoktan kapanmıştır. Peygamberlik dönemleri artık nihayetlenmiştir” ifadelerini kullanarak, tek tanrılı dinlerin ortak noktada buluşmuş olduğu yeni bir din yarattıklarını iddia ediyor.

“Allah’ın dünyadaki yansımasıyım” diyen “düzmece hanım şeyh”ten garip açıklamaları tekrardan günem oldu.

İşte satırbaşları ile bu sözde şeyhin sırları;

-Mevlana’nın kendi vücudunda tekrardan dünyaya geldiğini iddia ediyor. Bir süre sonrasında bu şekilde de yetinmeyip kendini Allah’ın dünyadaki yansıması olarak duyuru ediyor. Dahası da var; müritlerine Hz. Muhammed, Hz.İsa, Hz. Musa’nın kendisinin izniyle dünyaya indiğini söylüyor.

-2000 bini aşan müridi var ve onlardan trilyonlarca liralık gelir topluyor. Paraların kurduğu derneğe (Dünya Kardeşlik Birliği ve Mevlana Yüce Vakfı) toplandığını korumak için çaba sarfediyor. Ancak kızının üstüne 5 otomobil çıkması paraların nereye gittiğinin belgeliyor…

-Avrupa’ya enerji yaymak amaçlı hac gezileri düzenliyor. Elbette ücretli olarak. Katılımcıların her biri 2 bin 600 euro ödemekle mecburi kılınıyor.

-1880 hanım, 200’e yakın müridi var ve erkeklere oldukca iltifat ediyor. Müridlerine din yok deyip, kendi yazdığı “informasyon kitabı”nı veriyor. Onlara eski rahip ve rahibeler olduklarını söylüyor.

-Üyelerine Mevlana nikahı adı altında birlikteliği mecburi kılıyor. Bir süre sonrasında mecburi evlilikler çatırdayınca da boşanmayı yasakladığı için onların ayrı evlerde yaşamaya zorluyor.


VEDİA BÜLENT ÇORAK KİMDİR?

Adı : Vedia Bülent (Önsü) Çorak

Doğumu : 28.Kasım.1923, Bursa – TÜRKİYE

Tahsili : Lise Mezunu (1943-Çamlıca Kız Lisesi, 1944-Kars Lisesi).

Babası : Albay Mazhar Önsü, Genelkurmay Teftiş Kurulu Başkanı (İstiklal Madalyasına Sahip)

Annesi : Leman Önsü, Entellektüel, Kültürlü, Modern bir ATATÜRK Kadını.

Kars Fatihi (Gazi Ahmet Muhtar Paşa) Ailenin Büyük Dayısı.

Eşi : Dr. Ragıp Adnan Çorak (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Kızı : Ayşe Seyün Çorak (1949), Robert Kolej Mezunu, Kimya Mühendisi.

Evliliği : 51 yıl sürdü. 1995 senesinde Eşi Dünyayı terk etti.

Etkinliği : Dünya Kardeşlik Birliği Evrensel Birleşim Merkezi Derneğini ve Dünya Kardeşlik Birliği Mevlana Yüce Vakfını 1993 senesinde kurdu. Aynı zamanda, Bilgi Kitabı’ nın mesajlarını aldı ve yazıya dönüştürerek BİLGİ KİTABI’ nı oluşturdu.

You cannot copy content of this page