Diyarbakır İftar Çadırı Nerede 2022, Diyarbakır İftar Çadırları

10.04.2022

Diyarbakır İftar Çadırı Nerede 2022, Diyarbakır İftar Çadırları

İftar çadırı, Müslümanları oruç tutarak geçirdikleri Ramazan ayında iftarlarını açmaları için kurulmuş büyük çadıra verilen ad. Şehirlerin belirli noktalarında belediyeler, dernek ve vakıflar ya da hayırseverler tarafından finanse edilir. İçinde bedava yemek dağıtımı yapılır.

Birlik ve beraberliğin büyük önem taşıdığı Ramazan ayı 2 Nisan 2022 Cumartesi günü başladı. Ramazan’ın başlangıcı ile iftar çadırları da araştırma konusu oldu. İl Belediyeleri ile İlçe Belediyeleri ihtiyaç sahipleri için meydanlarda herkese açık iftar çadırları kuruyor. 2 yıldır salgınla mücadele çetin bir şekilde devam ettiği için iftar çadırı kurulmuyordu. İki yıl aradan sonra eski gelenekler yeniden yaşatılmaya başlandı.

Diyarbakır’da bu sene iftar çadırı kurulup kurulmayacağı merak ediliyor. Diyarbakır’da iftar çadırı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde ve Sur’da kurulacak.

Diyarbakır’da iftarını açmak isteyen vatandaşlar Diyarbakır iftar çadırları araması gerçekleştiriyor. Peki Diyarbakır iftar çadırları nereye kuruldu?

Vatandaşlar orucunu açmak için hangi iftar çadırlarına gitmeleri gerekiyor? İşte Gaziantep iftar çadırları ve adresleri…..

Diyarbakır’da iftar için kurulacak iftar çadır yerleri belli oldu.

  • DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
  • SUR

You cannot copy content of this page