Nisa bebeğin sağlık durumu nasıl? #nisabebek

07.04.2022
Nisa bebeğin sağlık durumu nasıl? #nisabebek

Üç aylık bebeğini boş bir araziye bıraktı, arkasına bile bakmadan uzaklaştı. Nisa bebek öz annesi tarafından ölüme iş böyle terk edildi.

Terk edilmiş bebeğin süt annesi olmuş, tüm Türkiye onları bu görüntüler ile tanımıştı. Ancak bu sevimli tablonun hikayesi bir arazide başladı. Anne Ebru S., Nisa bebeği alarak evden çıktı ve metroya gitti. Metroda Pendik istasyonundan indikten sonra taksiye binen anne, 3 aylık Nisa bebegi Pendik’teki o boş araziye bıraktı.

İhbar üzerine bölgeye ambulans sevk edildi. Tıp teknisyeni Büşra Durmaz bebeği kucağına aldı, kendi bebeğinin sütünü o minik candan esirgemedi. Adına da bebeğinin ismini koydu. Çocuk esirgeme kurumuna teslim etti. Ancak minik Nisa’nın sağlık durumu kötüye gitti. Kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alındı. Beyin ölümü açısından kesin sonuç henüz belirlenmedi ancak Nisa bebek için önümüzdeki 48 saat oldukça kritik.

Yurt görevlilerinin ihmali olduğu iddiasıyla inceleme başlatıldı. Ekipler de bir taraftan biyolojik annenin izini sürdü. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, olayın yaşandığı çevredeki 60 güvenlik kamerasını incelemeye aldı. Bebeğini araziye terk eden anne gözaltına alındı. İfadesinde pişman olduğunu söyledi. “Biri sahiplensin diye bebeği araziye bıraktım” dedi. Biyolojik anne tutuklama talebi ile hakimliğe sevk edildi. Çıktığı mahkemece, kasten öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da yaptığı açıklamada konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Sosyal medyada İstanbul Pendik’te boş arazide bulunan ve Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz’ın süt anneliği yaptığı Nisa Mihriban bebeğin beyin ölümü gerçekleşti. şeklinde haberler mevcuttur fakat resmi bir açıklama gelmedi.

You cannot copy content of this page