ICP Coin Nedir? Internet Computer (ICP) Coin Yorum ve Geleceği

07.04.2022
ICP Coin Nedir? Internet Computer (ICP) Coin Yorum ve Geleceği

Internet Computer (ICP), kurumsal bulut hizmetlerine alternatif elde eden bağımsız informasyon merkezleriyle merkeziyetsiz bir web yaratıyor.

Kripto para alanındaki birçok proje suretiyle, Internet Computer Protokolü (yada ICP), bir dijital para biçiminden oldukca daha fazlasıdır. Aslında, kripto para borsaları vesilesiyle satın alınabilen ve alınıp satılabilen ICP tokeni, oldukca daha büyük bir fikrin yalnızca bir modülü.

Internet Computer (ICP), dünya çapındaki bağımsız data merkezlerinin bir ortaya gelmesine müsaade veren ve mevcut merkezi web bulut sağlayıcılarına merkezi olmayan bir alternatif sunan bir takım protokoldür. ICP tokeni yönetişim için (sahipler ağın geleceğine oy verebilir), ağ iştirakçilerini âlâ davranışlar için ödüllendirmek için kullanılır ve süreç yapmak için fiyat ödemek için kullanılır.

Internet Computer (ICP) Coin Nedir?

Internet Computer (ICP), akıllı kontratlar ve başka merkezi olmayan uygulamaların web suratında emek vermesi için “sınırsız” bir ortam sağlamayı amaçlayan blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir ağdır. İsviçre merkezli kriptografi vakfı DFINITY tarafınca başlatılan Internet Computer, Ethereum suretiyle başka blok zinciri ağlarının ölçekleme sorunlarını potansiyel olarak çözebilecek kıymetli altyapı yükseltmeleri sağlar.

DFINITY’nin site savunucuları olan Internet Computer’ı kullanarak geliştiriciler, zincir üstünde meselesiz bir formda çalışan toplu pazar tokenize toplumsal medya platformlarından, tüm DeFi ekosistemlerinden ve hatta Ethereum tabanlı dApp’lerden her şeyi oluşturabilirler.

Internet Computer’ın vasıta kutusunun bir kısmı, traderların nodelere veya sistemin hafifçe bir merkezileşme eğilimi yaşamış olduğu üstün nodelere devredilmesidir. Güvenlik duvarları, ağ topolojisi ve temas noktası idaresinin yanı sıra fizikî veya sanal ağ yapılandırma gereksinimleri suretiyle geliştiriciler için ortamla ilgili sınırlamaları ortadan kaldırır; geliştiricilerin veritabanı yapılandırması ve bakımı hakkında endişelenmesine bile gerek kalmamıştır.

Internet Computer’ın yiğit misyonu, blok zinciri savunucuları tarafınca haklı olarak eleştirel bir halde incelenmelidir, zira kelam verilen ölçekte çalışırsa blok zinciri sanayisini değiştirebilir.

You cannot copy content of this page