Polis Akademisi Bekçi Alımları açıklandı mı?

02.04.2022
Polis Akademisi Bekçi Alımları açıklandı mı?

Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 3 bin çarşı ve mahalle bekçisi alınacak. Duyuru günler öncesinde yapıldı fakat tarihler hala belli olmadı. Bu nedenle adaylar bilgi almak adına “Bekçi alımı başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak? Polis Akademisi’nden açıklama var mı?” diye soruyor.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

2022 3 bin bekçi alımı için başvuru tarihleri henüz belli olmadı. İlerleyen günlerde İçişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapılması bekleniyor.

BEKÇİLİK BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,En az lise veya dengi okul mezunu olmak,En az 167 cm boyunda olmak,Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.31 yaşından gün almamış olmakAğır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

You cannot copy content of this page