KYK WİFİ Çıkış yapma işlemi nasıl yapılır? KYK WİFİ Giriş, KYK WİFİ Kota sorgulama, KYK wifi giriş sayfası açılmıyor?

22.03.2022
KYK WİFİ Çıkış yapma işlemi nasıl yapılır? KYK WİFİ Giriş, KYK WİFİ Kota sorgulama, KYK wifi giriş sayfası açılmıyor?

KYK öğrencileri, kyk wifi çıkış yapma işlemi için KYK‘nın Doğrulama Sayfası’na girmelidir. Doğrulama Sayfası’nda bulunan kyk wifi çıkış tıklanarak, çıkış işlemi gerçekleştirilebilir.

KYK Wifi aynı zamanda yurtlardaki kablosuz modemlerin ismidir ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre gerekmez. Ancak bir bilgisayarı (tablet yada telefon da olabilir) modeme bağladıktan sonra tarayıcıda “Doğrulama Sayfası” açılır ve sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmenizi ister.

KYK wifi çıkış linki https://wifi.gsb.gov.tr adresidir. Bu sayfadan Çıkış düğmesine tıklayıp wifi çıkış işlemini yapabilirsiniz.

Öğrenciler, kotayı aştıktan sonra herhangi bir şekilde ek kota edinemiyor. Ek ücret ödemek isteseniz dahi kotanızı artırmanız mümkün değil. Öğrenciler KYK kotasını yaklaşık olarak bir haftada bitiriyor ve kalan günlerde mobil veri kullanmak zorunda kalıyor.

KYK wifi giriş yapmak için doğrulama sayfasının açılmaması karşılaşılan en yaygın sorundur. KYK Wifi ağına bağlandığınızdan emin olunuz. Bunun için mobil bağlantınızı kapatın. Cihazda VPN yada benzeri uygulamalar aktifse kapatıp ve doğrulama sayfasını açmayı deneyin.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, bahar döneminde yurtlardaki ücretsiz internet kotasının iki kat artırılarak 32 GB‘ye çıkarılacağını açıkladı. Devlet yurtlarında öğrencelere sunulan ücretsiz internetin kotası iki katı artırıldı. Yeni kota 16 GB‘dan 32 GB‘a çıkartıldı.

KYK yurtlarında kalan öğrencilerin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sunulan bu wifi hizmetini sorgulamak için:https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-gsb-wifi-sifre-islemleri linkini tıklayıp sisteme giriş yapıp sekmelere giriniz.

KYK internet kota sorgulama için öncelikle e-devlet üzerinden sisteme girerek kota bilgilerini görünteniyor.. Bu şekilde görüntülenme sağlanan kota her zaman öğrencilerin kontrolünü sağlayabileceği önemli bir sistem olarak hizmet verir.

You cannot copy content of this page