Oğlum dizisinin hikayesi ne? oğlum dizisi gerçek hayat hikayesi mı? oğlum dizisi gerçek mi? james bulgerin ölümü?

23.02.2022
Oğlum dizisinin hikayesi ne? oğlum dizisi gerçek hayat hikayesi mı? oğlum dizisi gerçek mi? james bulgerin ölümü?

Efe, ailesi ile iletişimi kopuk ve tek arkadaşı bilgisayar oyunları olan bir çocuktur. Efe, bir süre sonra Kaan’ın kaybolduğunu fark eder ikili karakola gitmek üzere yola koyulurlar… Melike ve İlyas ise telaş içinde Şile sokaklarında çocukları Kaan’ı aradıkları sırada acı bir olay yaşandığının haberini alırlar…

Show TV’nin yeni dizisi oğlum 1993 yılında İngiltere’de yaşanan James bulger cinayetinden uyarlandığı söylenmekte. Bu detayı öğrenen izleyiciler ise James Bulger cinayetini araştırmaya başladı.

James Bulger’in Ölümü‘nde bir annenin, oğlunun kaçırılmasının ardından başlattığı zorlu hukuk mücadelesi anlatılıyor. Bu anne, dayanıklılığı ve oğluna olan sonsuz sevgisi ile adalet sisteminin mağdurlara olan bakış açısını değiştirmeye yardımcı oldu.

JAMES BULGER cinayeti nedir?İngiltere’de 1993 yılında annesi ile bir alışveriş mağazasında dolaştığı sırada bir anda ortadan kaybolan 3 yaşındaki James bulger ölü olarak bulunmuştu. O zamanlar 10 yaşında olan Robert Thompson ve Jon Venables İsimli iki çocuğun 3 yaşındaki James’in elinden tutarak alışveriş merkezinden çıktıkları döverek Yaklaşık 4 kilometre yol yürüttükleri öğrenilmişti.

Ardından küçük çocuğu bir demiryolunun kenarına götüren iki çocuk işkence yaparak öldürmüştü. Ve cesedin bulunmaması için küçük çocuğun cansız bedenini rayların üzerine atmış ve olay yerinden kaçmıştı.

James’in cesedi olaydan 2 gün sonra bulunmuştu nokta olayın açığa çıkması ile beraber 10 yaşındaki iki çocuk 3 yaşında başka bir çocuğu işkence edip öldürmeleri suçundan cezaevine gönderilmişti. Dünya bu olayla ilgili büyük bir şok yaşarken 2 çocuğun uzun yıllar boyunca hapiste kalacağı düşünülmüştü. Fakat Haziran 2001’de yani olaydan 8 yıl sonra iki çocuk iyi hali nedeniyle affedilmiş ve serbest bırakılmıştı.Oğlum dizisinde Melike ve İlyas çifti çocukları ile birlikte Şile’de yaşayan bir ailedir. Melike o gün ilk maaşını alır ve kendi parasını kazanmanın mutluluğuyla mağaza vitrinleri arasında gezerken saati unutacaktır.

Kaan ise okul çıkışında annesinin kendini almasını beklemektedir. Bu sırada Kaan küçük bir kirpi görür ve onu takip etmeye başlar. Kirpinin arkasından giden küçük çocuk kendini parkta bulur.

Diğer yandan Tuğrul ve Zeynep çiftinin 12 yaşındaki oğulları Efe de parktadır. Efe, tek arkadaşı bilgisayar oyunları olan ve ailesi ile iletişimi fazlaca kopuk bir çocuktur.

Son bölümde de anlaşıldığı üzere kaan dikkat çekmek için ilgi için üstleniyor ama gerçek katil hala muamma.

Bambaşka hayatlara sahip iki çocuğun başına gelenlerin anlatıldığı dizide Songül Öden, Nihal Yalçın, Canan Ergüder gibi isimler yer alıyor. İlk bölümde Kaan’ın trajik ölümünün ardından yaşananlar ekrana getirildi.

Oğlum dizisi gerçek hikayesi nedir?

oğlum dizisinin hikayesi?

oğlum dizisi gerçek hayat hikayesi mı?

oğlum dizisi gerçek mi?

james bulgerin ölümü?

OĞLUM DİZİSİ UYARLAMA MI?

Gökçe Usta’nın yönetmenliğini üstlendiği dizinin uyarlama olup olmadığı merak ediliyor. Ancak dizinin uyarlama olduğu hakkında bir bilgi bulunmuyor. Dizinin senaryosunu ise Sevgi Yılmaz ile Hürer Ebeoğlu’nun kaleme alıyor.

OĞLUM DİZİSİ OYUNCULARI KİMLER?

Nihal Yalçın
Songül Öden
Metehan Parıltı
Timur Acar
Ali Seçkiner Alıcı
Serhat Teoman
Feyyaz Duman
Emir Kaan Özkan
Kubilay Aka
Canan Ergüder

You cannot copy content of this page