Mayolu Fotoğraf Paylaşan Polisi Eleştirenlere Cevap

22.02.2022
Mayolu Fotoğraf Paylaşan Polisi Eleştirenlere Cevap

Açık kaynaklarda yer alan bilgiye göre bir polis memuru, kendisini saygısızla suçlayan sosyal medya kullanıcılarının sert eleştirilerinden sonra Intagram hesabını gizli tutmak zorunda kaldı.

Taylandlı polis memur ‘Teğmen V.’ ismiyle tanınan P. R., son zamanlarda mayoyla çekilmiş fotoğraflarını yayınladıktan sonra sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Bazı kullanıcılar ise kamu görevini yürüten bir kişi olarak daha mütevazi olması gerektiğini savunarak P.R.’yi eleştirdi.

Sosyal medya hesabından mayolu pozlarını paylaşmadan önce P.R., Tayland Kraliyet Polisi’nin sözcüsü olarak ülke genelinde tanınıyordu.Sosyal medya pozlarının eleştirilmesinin ardından P.R., “Yeni şeyler denemeyi, rahatlık alanımdan çıkmayı, kendim için yeni fırsatlar bulmayı seviyorum. Polis olacağımı ve nasıl davranmam gerektiğini belirleyen bir topluma uyum sağlamak için sevdiğim şeylerden vazgeçmem gerektiğini hiç düşünmemiştim” dedi.

Kimi zaman mesleklerin insanların kişiliğini yansıtmadığını belirten P.R. gönderisine, “Yıl 2022. Yaptığımız işler nasıl göründüğümüz yansıtmaz. Muhafazakar bir toplumda büyüdüm ama bu durumu dengede tutmayı öğrendim” notunu ekledi.

You cannot copy content of this page