2022 Komiserlik Sınavı Ne Zaman ?Bilindiği üzere bir önceki sınav 17.08.2021 tarihinde yapıldı ve duyuruda “Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM)  2021 Yılı 6. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi sınavı için  emniyet mensubu adaylar (meslekte fiilen iki yılını dolduran lisans mezunu polis memurları) arasından (925) erkek  (75) kadın toplam (1000) memurun ilk derece amirlik eğitimine  (komiser yardımcısı adayı) alımı yapılacaktır.” denildi.

Akabinde 2 Ay sonra yani 17.10.2021 tarihinde 2021 YILI 6. DÖNEM EMNİYET TEŞKİLATI MENSUBU İLK DERECE AMİRLİK EĞİTİMİ YAZILI Sınavı gerçekleştirildi. 27.10.2021 tarihinde sınav sonuçları açıklandı. Mülakata girmeye hak kazanan adaylar 1 ay içerisinde mülakata girdi ve 03.01.2022 tarihinde Komiserlik sınavını kazanan ve eğitime hak kazanan adaylar açıklandı. 2020 yılı içinde Komiserlik sınavı duyurusunun bu yıl Temmuz, Ağustos aylarında yapılabileceği değerlendiriliyor. Sınav hakkında resmi duyuru paylaşılınca buradan bildireceğiz.

Sınava online ücretsiz hazırlanmak için buraya göz atabilirsiniz.Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kendi bünyesinde ki Polis Memurlarının Komiser Yardımcısı olabilmesi için yapılan bu sınavda soru dağılımı aşağıdaki gibidir.

https://netbilge.com/komiserlik-sinavina-hazirlik-seti/

https://play.google.com/store/apps/details?id=kusoqlu.komiserlik

Yukarı bulunan linkteki ücretsiz mobil uygulama ve web sitesi adresinde bulunan bilgilerle kitap bulamadığınız zamanda sınava hazırlanabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu hizmetlere göz atmayı unutmayınız. Uygulamanın mantığı kısa özetlerle akılda kalıcı bilgileri öğrenmenizi sağlamak ve pratik test sistemi ile soru çözmenize yardımcı olarak sizi başarıya ulaştırmak.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kendi bünyesinde ki Polis Memurlarının Komiser Yardımcısı olabilmesi için yapılan bu sınavda soru dağılımı aşağıdaki gibidir.

***Soru Dağılımı
Anayasa ve İdare Hukuku (%20)
Polisi ilgilendiren mevzuat (%30)
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (%10)
İnsan Hakları (%10)
Ceza Muhakemesi Hukuku (%10)
Güncel ve Kültürel Konular (%10)
Ceza Hukuku (%10)1 geri izleme / bildirim

  1. PAEM 6 Komiserlik Sınavı İle İlgili Önerge

Yorumlar kapatıldı.