2022 Komiserlik Sınavı Ne Zaman ?

13.01.2022
2022 Komiserlik Sınavı Ne Zaman ?2022 Komiserlik Sınavı duyurusu yapıldı, 7. Dönem Paem ne zaman? İşte duyuru metni.

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) 7. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi için Emniyet mensubu Polis Memurları arasından 75’i kadın, 925’i erkek aday olmak üzere komiser yardımcılığı adaylığına toplamda 1.000 öğrenci alımı yapılacaktır.

Alıma ilişkin süreç ve gerekli hususlar ilerleyen tarihlerde Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.

Diğer kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar edilmemesi önemle duyurulur.

Yeni bilgileri buradan paylaşacağız.

Tarih bilgisi netleştiğinde buradan bilgi alabilirsiniz.

2021 yılı çıkmış soruları hakkın bilgi için bakınız.

KOMİSERLİK SINAVI ÜCRETSİZ EĞİTİM SETİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Bilindiği üzere bir önceki sınav 17.08.2021 tarihinde yapıldı ve duyuruda “Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM)  2021 Yılı 6. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi sınavı için  emniyet mensubu adaylar (meslekte fiilen iki yılını dolduran lisans mezunu polis memurları) arasından (925) erkek  (75) kadın toplam (1000) memurun ilk derece amirlik eğitimine  (komiser yardımcısı adayı) alımı yapılacaktır.” denildi.

Akabinde 2 Ay sonra yani 17.10.2021 tarihinde 2021 YILI 6. DÖNEM EMNİYET TEŞKİLATI MENSUBU İLK DERECE AMİRLİK EĞİTİMİ YAZILI Sınavı gerçekleştirildi. 27.10.2021 tarihinde sınav sonuçları açıklandı. Mülakata girmeye hak kazanan adaylar 1 ay içerisinde mülakata girdi ve 03.01.2022 tarihinde Komiserlik sınavını kazanan ve eğitime hak kazanan adaylar açıklandı. 2020 yılı içinde Komiserlik sınavı duyurusunun bu yıl Temmuz, Ağustos aylarında yapılabileceği değerlendiriliyor. Sınav hakkında resmi duyuru paylaşılınca buradan bildireceğiz.

Sınava online ücretsiz hazırlanmak için buraya göz atabilirsiniz.Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kendi bünyesinde ki Polis Memurlarının Komiser Yardımcısı olabilmesi için yapılan bu sınavda soru dağılımı aşağıdaki gibidir.

ÜCRETSİZ KOMİSERLİK SINAVI EĞİTİMİ

https://play.google.com/store/apps/details?id=kusoqlu.komiserlik

Yukarı bulunan linkteki ücretsiz mobil uygulama ve web sitesi adresinde bulunan bilgilerle kitap bulamadığınız zamanda sınava hazırlanabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu hizmetlere göz atmayı unutmayınız. Uygulamanın mantığı kısa özetlerle akılda kalıcı bilgileri öğrenmenizi sağlamak ve pratik test sistemi ile soru çözmenize yardımcı olarak sizi başarıya ulaştırmak.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kendi bünyesinde ki Polis Memurlarının Komiser Yardımcısı olabilmesi için yapılan bu sınavda soru dağılımı aşağıdaki gibidir.

***Soru Dağılımı
Anayasa ve İdare Hukuku (%20)
Polisi ilgilendiren mevzuat (%30)
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (%10)
İnsan Hakları (%10)
Ceza Muhakemesi Hukuku (%10)
Güncel ve Kültürel Konular (%10)
Ceza Hukuku (%10)You cannot copy content of this page