Komiserlik Sınavı Ne Zaman ?

18.12.2021
Komiserlik Sınavı Ne Zaman ?

Malum 2021 yılında sınav bir anda açıklandı ve 3 ay sonra yazılı sınav yapıldı. 2022 yılı için henüz bir açıklama gelmedi fakat açıklama gelirse Nisan veya Mayıs ayı gibi geleceği değerlendirilmektedir. Bunun yanı sıra meslekten komiser yardımcısı alımları için henüz bir açıklama yapılmadı, fakat başpolislerin komiserlik mülakatlarından sonra yazılı sınav için bir açıklama bekleniyor. Peki sınava hazırlanmak için nasıl bir yol izlemeliyiz. ?Öncelikle görevi başındaki bir polis memurunun yazılı sınava hazırlanması için pek vakit bulması mümkün değil, hazırlanmadan bu sınavı kazanmakta hiç mümkün değil. Bu yüzden önerimiz piyasada bulunan kitaplardan bir konu anlatım ve bir adet soru bankası kitabı almanız, aynı zamanda boş zamanlarınızda özetler okumanıza ve test çözmenize yardımcı olarak bir Mobil Uygulamayı telefonunuza yüklemeniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=kusoqlu.komiserlik

Yukarı bulunan linkteki ücretsiz mobil uygulama ve web sitesi adresinde bulunan bilgilerle kitap bulamadığınız zamanda sınava hazırlanabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu hizmetlere göz atmayı unutmayınız. Uygulamanın mantığı kısa özetlerle akılda kalıcı bilgileri öğrenmenizi sağlamak ve pratik test sistemi ile soru çözmenize yardımcı olarak sizi başarıya ulaştırmak.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kendi bünyesinde ki Polis Memurlarının Komiser Yardımcısı olabilmesi için yapılan bu sınavda soru dağılımı aşağıdaki gibidir.

***Soru Dağılımı
Anayasa ve İdare Hukuku (%20)
Polisi ilgilendiren mevzuat (%30)
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (%10)
İnsan Hakları (%10)
Ceza Muhakemesi Hukuku (%10)
Güncel ve Kültürel Konular (%10)
Ceza Hukuku (%10)You cannot copy content of this page