PBS Nedir ?

03.10.2021
PBS Nedir ?

PBS (Personel Bilgi Sistemi) Emniyet Teşkilatı personelinin mesleğe girişinden emekliliğine kadar olan süreçteki atama, kıdem, rütbe terfi, ödüllendirme, soruşturma, izin, sağlık vb. tüm iş ve işlemlerinin Devlet Memurları Kanunu’nun 109. maddesine (Memurlar, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası esas alınarak kurumlarınca tutulacak personel bilgi sistemine kaydolunurlar. Her memur için bir özlük dosyası tutulur.) göre yürütüldüğü insan kaynakları yönetim sistemidir. Polnet sistemi üzerinde düzenli olarak güncellenen ve personelin tüm işlemlerinin yapıldığı sistemdir kısaca.

Yeni Personel Bilgi Sisteminin “.Net” teknolojisiyle geliştirilmesi ve PolNet sistem odasında kullanıma açılması nedeniyle PBS.Net ismi verilmiştir.

“İnsan Kaynakları Yönetim Bilgi Sistemi” ihtiyacını tek platformda karşılayan PBS.Net, geçmiş versiyonlardan kalan dağınık yapıdaki tüm verileri bünyesinde birleştirerek hizmete sunmaktadır. PBS.Net ile veri tabanında bulunan hatalı veriler düzeltilmiş, sistem içerisinde mesajlaşma imkânı getirilmiş, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile entegre olabilecek servis altyapısı oluşturulmuştur.

PBS.Net ile işlemlerin basit, kolay ve anlaşılır ekran tasarımları ile yürütülmesine özen gösterilmiş ayrıca modül kullanımlarını gösteren videolu – görsel yardım menüsü sayesinde kullanıcıların sistem içerisinde destek almaları sağlanmıştır.

Tamamen yenilenen ve mobil teknolojileri destekleyen PBS.Net uzun yıllar hizmet verebilecek bir altyapıya sahiptir.

You cannot copy content of this page