Nasuh Çulcu Kimdir?

Nasuh Çulcu Kimdir?

NASUH ÇULCU KİMDİR?

Hakkari’de Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Nasuh Çulcu iddiaya göre kadın bir komiseri rahatsız etti. Olayın ardından Çulcu, kendisi hakkında tutanak düzenleyen Emniyet Müdür yardımcısı Hasan Cevher’e yemekhanede ateş açtı.

Cevher, yaşamını yitirdi. Saldırgan polis memuru N.Ç. ise ayağından vurularak yakalandı.

TRT Haber Muhabiri Anıl Yağcı, saldırgan Nasuh Çulcu’nun, Şehit Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher’in ekibinde olduğu bilgisini aktardı.

Olayla ilgili Hakkari Valiliği şu açıklamayı yaptı:

”13.07.2021 günü saat 13.50 sıralarında Hakkari Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli, İkinci Sınıf Emniyet Müdürü Hasan Cevher polisevinde yemek yediği esnada Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli polis memuru Nasuh Çulcu tarafından 3 (üç) el silahla ateş edilerek vurulmuş, polis memuru Nasuh Çulcu olay yerinden kaçtığı esnada görevli polisler tarafından ayağından vurularak etkisiz hale getirilerek yakalanmıştır. Emniyet Müdürü Hasan Cevher, Hakkari Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.”

HASAN CEVHER KİM?

Ankara’da doğan Hasan Cevher, ilk orta ve lise eğitimini memleketi Ankara’da tamamdı. Polis Kolejini başarı ile tamamlayan Hasan Cevher Türkiye’nin dört bir yanında görev yaptı. 

Aslen Antalyalı olan İl emniyet Müdür yardımcısı Hasan Cevher evli ve 3 çocuk babasıydı.

Hakkari’ye atanamdan önce İstanbul’da Güvenlik Şube Müdürü olarak çalışan Hasan Cevher, burada birçok başarılı operasyona imza atmıştı. 

12 Ağustos 2017’de Hakkari’ye atanan Hasan Cevher Hakkari il emniyet müdür yardımcısı ve Hakkari Emniyetinde Çevik Kuvvetten de sorumluydu.

HAKKARİ EMNİYET MÜDÜR SALAVAT METE PINAR KİM?

İl Emniyet Müdürü ve 1. Sınıf Emniyet Müdürü olan Pınar, 23.04.1970 tarihinde Eskişehir ilinde doğmuştur. 1992 yılında Polis Akademisinden mezun oldu.

Sırasıyla Bursa, Diyarbakır, Adıyaman, Balıkesir, Karabük Emniyet Müdürlüklerinin çeşitli birimlerinde değişik rütbelerde görev yaptıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığı ve Asayiş Daire Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.
2015  yılı Temmuz ayında 1.Sınıf Emniyet  Müdürlüğüne terfi  ettikten sonra sırasıyla;

  • Özel Güvenlik  Denetleme  Başkanlığı’nda Polis  Başmüfettişliği,
  • Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 
  • Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu Müdürülüğü,
  • Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı’nda Polis Başmüfettişliği,
  • Elmadağ Şehit Mustafa Büyükpoyraz Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü

kadrolarında görev yaptıktan sonra Bakanlık Makamı’nın 12.04.2021 tarihli Olurları ile Hakkari İl Emniyet Müdürü olarak atanan Sayın Salavat Mete PINAR, İngilizce bilmekte olup; evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page