Ekşi Sözlük yazarı Raw Diamond intihar mı etti, Raw Diamond kim?

28.06.2021
Ekşi Sözlük yazarı Raw Diamond intihar mı etti, Raw Diamond kim?

Ekşi Sözlük adlı sosyal paylaşım sitesinde yorumlarda bulunan Raw Diamond adlı yazar, bugün (28 Haziran 2021) günü intihar edeceğine dair iki mesaj yayınladı.

Bunun üzerine bazı yazarlar, olası bir intiharın önüne geçmek için başlık açtı.

İşte Raw Diamond’un yazıları:

“birazdan bileğimi keserek gerçekleştireceğim eylem. anlamsız herşey.”

“umudunu yitirmiş bir insanın yapabileceği en mantıklı hareket. nickimi bilen sadece bir kişi var bu hayatta. ona yazıyorum bu satırları. sana yaşattığım her şey için çok üzgünüm ama sen de az değildin. ben bu hayata uyum sağlayamadım 10 senedir. kumar bağımlılığı zaten sikti hayatımı biliyorsun. hiçbir şey zevk vermiyor. az önce yine oynadım kaybettim. mesele para miktarı da değil artık. zaten kimseye borcum harcım yok kimseden borç da almadım. hatta hep veren taraf oldum. ölünce ne olacağını merak ediyorum biraz korkuyorum. ama yaşarsam her gün acı çekeceğim. 3 günlük dünyada keşke savaşlar hastalıklar olmasa. birbirinizi üzmeyin. kalın sağlıcakla. fazla konuşmanın da bir anlamı yok.”

“başlığı açan arkadaşı tanımıyorum amacım dikkat çekmek falan değil. yazmayın bu başlığa. tanımadığınız bir insan için ortalığı ayağa kaldırmayın. abartmayın çok da her gün 100 bin insan ölüyor. sadece bir istatistik olacağım hepsi bu.”

ŞU AN YAPTIĞIM EYLEM

Bu arada ilerleyen dakikalarda Raw Daimond, bileğini kestiğini belirten bir yazı paylaştı: “şuan yaptığım eylem. az kan geliyor sanirim damarı kesemedim. cesaretimi toplayıp daha sert keseceğim ve bitecek.”

DİĞER YORUMLARI

ENGELLEMEK İÇİN MÜCADELE VERİYORLAR

Birçok yazar, muhtemel bir girişimin önüne geçmek için başlığı sürekli yukarıda tutmaya çalıştı.

İşte bazı yazarların yorumları:

“raw diamond isimli yazarın kazaen entrysine denk gelmemle açmam gerektiğini düşündüğüm başlık.”

“acil olarak müdahele edilmesi gereken bir durumla karşılaştım, ne yapabileceğimi bilmiyorum. elim ayağım dolandı. böyle bir durumda kime haber verilir ne yapılır bilmiyorum.”

“yok mu hala ulaşabilen?”

“yapma sevgili kardeşim. bir dön bak buraya.”

“sevgili raw diamond”

“benden çok iyi arkadaş olur. ama hiç arkadaşım yok. çünkü bütün arkadaşlarımı çıkardım hayatımdan, iyi niyetlerimi, onlarca fedakarlıklarımı, “zaten biz söylemeden yapıyor” diye görevimmiş gibi bilip, değersizleştirip, hor davrandıklarından dolayı.”

“eğer istersen arkadaşın olurum. en azından deneriz. paranın pulun amk. olanı paylaşırız, olmayanı kazanmaya çalışırız. ben de sigarayı bırakmak istiyorum 10 yıldır. halen günde 2-3 paket içiyorum. bir mesaj uzağındayım.””bir mesaj gonderdik bakalim cevap alcak miyiz? ins atar ya durduk yere kimsenin intihar etmesini istemem. bir daha mi gelcez dunyaya amk intihar etmek neymis.”

“ben de denk geldim yazdığına birden kötü oldum tanımasam ne olur burada yazan da bir insan.. bu durumda müdahale edilebilirse neden edilmesin ki? “

“sözlüğün instagram sayfasına mesaj attım ama görmediler. moderatör tanıdığı olan varsa lütfen ulaşsın.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page