Seksenler müdür kim, okul müdürü kim gerçek adı ne?

25.06.2021
Seksenler müdür kim, okul müdürü kim gerçek adı ne?

Seksenler dizisinde Okul Müdürü Hakkı Hoca karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Seymen Aydın’dır.

Seymen Aydın Kimdir?

1983 senesinde Trabzon’da dünyaya gelen Aydın, 20 yaşına kadar memleketi Trabzon’da yaşamıştır.

Lisede başladığı oyunculuk hayatının ilk dönemlerinde, üst üste iki yıl Doğu Karadeniz yöresinin en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır.

Amatör tiyatrolar, Trabzon Devlet Tiyatrosu ve bölgesel kanalda 3 yıl boyunca kendi hazırladığı canlı yayın show-komedi programıyla sanat hayatına devam etmiştir.

“Türkiye’nin Yıldızları 2” oyunculuk yarışmasıyla İstanbul macerası başlayan başarılı oyuncu şu ana kadar bir çok tv-yarışma programlarında, dizi, reklam ve sinema filmlerinde oynamıştır.

Oynadığı Yapımlar

Kendi yazdığı ve başrolünü oynadığı, Türkiye’de bir ilk olan, filmin başından sonuna kadar bir kadını canlandırdığı “Sebahat ve Melahat” filmi de içlerinde olmak üzere; Sümela’nın Şifresi, Moskava’nın Şifresi, Cünuor Temel, Bizum Hoca, Oflu Hoca’nın Şifresi 2, Oflu Hoca Trakya’da Karadeniz filmlerinde rol almıştır ve “Karadeniz’in Kemal Sunalı” olarak anılmaktadır.

Diğer film ve dizileri: Sultanının Sırrı, Aşk ve Devrim, Kıtsal Bir gün, 2 by 2, Laz Vampir Trakula’dır.Oyuncunun başrolünü oynadığı ve İngiliz yönetmen Mark Playne’nin yönettiği 2 by 2 isimli film, katıldığı uluslararası festivallerden 9 ülkeden ödül alarak ayrılmıştır.

Oyuncunun rol aldığı başlıca dizileri ise Ayrılsakta Beraberiz, Doksanlar, Aşk Kaç Beden Giyer, Yerden Yüksek, Dur Yolcu ‘dur.“Evli ve Zavallı” oyunuyla da şu anda tiyatro hayatına devam eden Aydın, yaratıcı drama eğitmenliği için eğitim sürecine devam etmektedir. Seymen Aydın, Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde Bakkal Hayri karakterini canlandırmıştır.

2021 yılında Seksenler dizisine Hakkı Hoca karakteri ile dahil olmuştur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page