ANOM Hakan Ayık Kimdir?

09.06.2021
ANOM Hakan Ayık Kimdir?

Yeni Akit’te yer alan habere göre;

18 ülkede yüzlerce suç örgütü üyesinin yakalanmasını sağlayan operasyonda, Interpol tarafından aranan, Türkiye’de yaşadığı söylenen ve mafya lideri olduğu söylenen şahıs.

ABOM adlı şifre uygulamasıyla gündeme geldi. Alınan habere göre Ayık’ın farkında olmadan olaylarda rol oynadığı açıklandı.

41 yaşındaki Hakan Ayık, dünyanın sayılı uyuşturucu baronlarından biri olarak biliniyor. Hakkında Interpol’ün de yakalama kararı bulunan Ayık ile ilgili, New South Wales (Yeni Güney Galler Eyaleti) Yüksek Mahkemesi dava açmıştı. Avustralya ve Avrupa ülkeleri polisi ve ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından yürütülen geniş çaplı operasyon neticesinde Avustralya, Asya, Güney Amerika ve Orta Doğu’da küresel narkotik ticaretine karışan şüphelilerin yakalandığını açıklandı.

Hakan Ayık hakkında, 2010 yılında Tayland’ın Bankok kentinden Avustralya’ya 174 kilo uyuşturucu eroin kaçırdığı gerekçesiyle yakalama kararı çıkarılmıştı. Hakan Ayık, 10 yıl önce Kıbrıs’ta yakalanmış fakat bir süre sona kefaletle serbest bırakılmıştı. Serbest bırakıldıktan sonra sırra kadem basan Ayık, en son Hindistan’da kurduğu uyuşturucu laboratuvarı ile adından söz ettirmişti. Ayık, sahibi olduğu lüks spor otomobillere ilgisi ile de biliniyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page