Şehit Baki Koçak kim, nereli?

03.06.2021
Şehit Baki Koçak kim, nereli?

1993 senesinde Yozgat’ta dünyaya geldi. Dört kardeşten biri olan şehidin babasının ismi Şevket Koçak, annesinin ismi de Keziban Koçak. Baki Koçak’ın 3 yıl önce kendi isteğiyle öğretmenliği bırakıp subay olarak askeriyeye geçtiği öğrenildi. Son olarak Bitlis İl Jandarma Komutanlığı’nda Teğmen olarak görevini sürdürüyordu. Çıkan çatışmadan ağır yaralı olarak kurtarılan Koçak, kaldırıldığı hastanedeki tüm uğraşlara rağmen şehit düştü. Koçak’ın evli olduğu bilgisine ulaşıldı.

Bitlis Valiliği olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bitlis Valiliği İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, Bitlis İli Tatvan İlçesi Anadere Köyü kırsalında icra edilmekte olan “Eren-11 Şehit J.Asb.Kd.Üçvş. Hakan TOYDEMİR 2021-63” operasyon faaliyeti esnasında BTÖ mensupları ile çıkan çatışmada; Bitlis İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli kahraman 1 Güvenlik Korucusu şehit olmuş, 5 Jandarma personelimiz ise yaralanmıştır. Yaralılar Tatvan Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır.  

Tedavi altına alınan yaralılardan J.Tğm. Baki KOÇAK yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Yaralı 4 personelimizin tedavilerine devam edilmekte olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır.

 Çatışma bölgesinden kaçan BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon icra edilmektedir.

 Yüce Türk milletine baş sağlığı dileriz.

 Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde operasyonlarını arttırarak,  terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page