Tam Kapanma Ne Zaman ? Sokağa Çıkma kısıtlaması

Dünya gündeminde olan ve ülkemizde sık sık meydana gelen Kapanma, Koronavirüs terdbirleri kapsamında getirilen kısıtlamaları anlatmakta kullanılan bir kelimedir. Tabi ki kapanmanın farklı anlamları var fakat ülkemiz gündeminde sokağa çıkma yasağı ve alışveriş sektörümün saatinin kısıtlanması anlamında kullanılmaktadır. Malum Ramazan ayındayız ve ayın sonunda bayram var.

Gündeme tam kapanma ve 5 günlük sokağa çıkma yasağı yapılan kabine toplantısı ile geldi. 26 Nisan 2021 günü pazartesi yapılacak olan toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sunum yapacak ve tedbirlerle ilgili bir takım kararlar alınacak. Bu yıl Ramazan bayramı Çarşamba günü başlıyor ve hafta sonunu da içine alınca 5 günlük bir tatil oluyor. 26.04.2021 günü yapılacak olan kabine toplantısında bu tatilin virüsün yayılmasına etkileri konuşulacak ve 5 günlük tam kapanma olup olmayacağı konusunda bir karar alınacak.

Tam kapanma Ne Zaman ?

Bu sorunun net cevabı kabine toplantısında belirlenecek olsa da, olası bir kapanma için öngörülen başlangıç tarihi 11.05.2021 günü saat 21:00 olarak görülmektedir.

Sokağa Çıkma Yasağı Nedir ?

Sokağa çıkma yasağı, belirli düzenlemelerin geçerli olduğu bir zamanı belirten bir emirdir. Tipik olarak, bireylerin evlerine dönmeleri ve burada kalmaları gereken zamanı ifade eder.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın