Kripto Para Nedir ? Al Sat Nasıl Para Kazanılır ?

Kripto Para Nedir ? Al Sat Nasıl Para Kazanılır ?

Kripto para deyince Türkiye’de yaşayan bir çok vatandaşın aklına Bitcon (BTC) gelmektedir, bunun sebebi uzun yıllar önce bitcoin piyasasının tüm Dünyayı sardığı gibi Türkiye’yi de sarmasıdır. Sanal para olarak da tanımlayabileceğimiz kripto para bir nevi döviz al sat işlemi ile aynı şeyi yapıp para kazanmaya yarayabilir.

Her ne kadar kripto para deyince akla Bitcoin gelse de bitcoin sadece coinlerden bir tanesidir, Coin madeni para demektir. Bu yazıyı okuyorsanız son zamanlarda Altcoin terimini de duymuşsunuzdur, altcoin bir para birimi değildir, altcoin terimi bitcoin e alternatif olarak çıkan diğer para birimlerine verilen isimdir. Kripto para alım satımını yapabileceğiniz çeşitli borsa araçları olduğu gibi yüzlerce kripto para birimi vardır. Bunlardan al sat yaparken para kazanmak için dikkatli olmak lazım ve analiz yapmak gerekir.

Kısa vadede kar yapmak için bu işe girip zarar eden bir çok insan olduğu gibi bu kripto para al sat işinden para kazanan da bir çok insan vardır. Genel olarak piyasa da bu işlemi yapabileceğiniz finans araşlarında 200 tanden fazla koin sunulur, varsayılan olarak USD cinsinden koinin fiyatı gösterilir ve işlem hacmine göre alım satım yapılır. Alınacak paranın geçmişi, grafik analizi ve işlem hacmi incelenmelidir.

Kripto Para Al Sat Nedir ? Nasıl Para Kazanılır ?

Herhangi bir kripto borsası kullanmak yerine iyice araştırıp güvenli olan bir kripto para borsasından hesap açtıktan sonra burada bulunan coinlerin analizlerini yapıp, işinize gelen miktarda, seçtiğiniz bir veya daha fazla coini alıp yükselmesini bekleyebilir, yükseldiği zaman satarak kârınızı cebinize indirebilir, bu şekilde al sat yaparak para kazanabilirsiniz, tabi ki kaybetme riskini de unutmayalım.

Al sat yapmadan para kazanıldığını iddia eden uzmanlarda piyasada mevcuttur. Tavsiyemiz eğer bu işe başlayacaksanız küçük mitarlar ile başayıp işleyişi öğrenin, kaybettiğinizde batmayacağınız gözden çıkardığınız bir miktar olursa üzülmezsiniz, kazanmaya başlar iseniz sevinirsiniz.

Al sat yaparken coinlerin paritesine dikkat etmelisiniz, Parite, bir ülkenin parası esas alınarak diğer iki ülke parasının bu esas alınan ülke parası karşısındaki değerdir. Alım satımı USD olarak yapmak en mantıklı olanıdır.

Kripto Para Piyasası İçin Yatırım Yapmak Güvenli mi?

Kripto paraların dijital olması ile muhattap bulma sıkıntısı çekilebileceği düşüncesini herkes söylemekte, tabiki kripto parada risk her zaman var. Bu işlemden zararsız faydalanmak için piyasadaki hareketleri yakından takip etmek ve paraların her birini iyi tanımak gerekir. Yarımı yapmadan önce yapılan iyi bir araştırma bu riskleri azaltır.

YTD.

Yatırım tavsiyesi vermiyoruz, bilgilendirme amaçlı bir yazıdır. YTD.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın