Yumatu sahibi Tuncay Çapraz kimdir?

05.04.2021
Yumatu sahibi Tuncay Çapraz kimdir?

Yumatu markasıyla elektronik ürünler üreten markanın ortaklarından.

Amca ve yeğenlerin isimleriyle oluşturulan YU-MA-TU markasındaki son hece Tuncay Çapraz’ın adının ilk iki harfiyle oluştu.

YU-MA-TU HAKKINDA

Markanın web sitesinde hakkında, vizyonu ve misyonu şu şekilde belirtilmiştir:

55 yıllık bir geçmişe sahip olan YU-MA-TU Güneşlide 20000 m2 kapalı 6000 m2 açık toplam 26.000 m2’lik bir alana kurulu dev tesisde faaliyet göstermektedir. Şu anda led televizyon, led ampül ve uydu alıcısı kategorilerinde üretim vermekte olan YU-MA-TU 55 yıllık birikimi ve bitmek tükenmek bilmeyen girişimcilik açlığıyla hem ülkemize istihdam sağlamakta hem de yurt dışı satışlarıyla ülkemize döviz girdisi sağlamaktadır. 

Kuruluşundan bugüne geçen sürede her zaman için Avrupa standartlarında kaliteli üretim ve halkımızın alım gücüne uygun fiyatı, hızlı ve zamanında teslim ile YU-MA-TU sektörünün öncü kuruluşu olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

YU-MA-TU ‘nun ülkede yaşanan çok büyük krizlerde bile ayakta kalmasının nedeni tamamen kendi öz kaynaklarıyla çalışmasıdır. Özellikle son yaşanan krizlerden sonra bir çok işadamı yurtdışına yatırım yaparken ya da üretimden kaçarken YU-MA-TU daha fazla istihdam yaratabilmek ve ekonomiye katkıda bulunabilmek için yatırımını, kapasitesini daha da arttırma yoluna gitmiştir.

Bunun en güzel örneği son teknoloji ürünü olan üretim tesisleridir. YU-MA-TU bu tesislerde Avrupa standartlarında çevre dostu kurşunsuz (RoHS) üretim yapmaktadır. Ve ürünlerini Türkiye başta olmak üzere Avrupa ülkelerine, Balkanlara ve Afrika ülkelerine sunmaktadır. YU-MA-TU, 55 yıllık emeğini, özenli, dürüst ve müşteri odaklı çalışmasını sizlerin hizmetine sunmaktadır.

YU-MA-TU’NUN VİZYONU

55 yılı aşkın süredir elektronik sektöründe faaliyet gösteren firmamız değişken piyasa koşullarında her zaman rekabetçi olmayı başarmıştır. Bu doğrultuda en iyi hizmet en uygun fiyat ve kalite anlayışımızdan ödün vermeden çağın gereklerine uygun teknolojik altyapıyı kullanarak elde edindiği deneyim ve tecrübelerle sektörünün lider firması olmayı ilke edinen ve gelişen servis ağıyla tüketiciye daha kaliteli hizmet sunan bir marka olmak.

YU-MA-TU’NUN MİSYONU

Müşterilerimize kaliteli ürünleri en ekonomik şekilde sunmak müşterilerimizin beklentilerini maksimum şekilde karşılamak hizmetin sürekliliğini sağlamak için gerekli yatırımları gerçekleştirmektir.

DÜNDEN BUGÜNE YUMATU ÜRÜNLERİ

You cannot copy content of this page