2022 Renault Kiger özellikleri, Kiger fiyatı

24.03.2021
2022 Renault Kiger özellikleri, Kiger fiyatı

Renault Kiger

Renault Kiger, uluslararası lansmanını yapmadan önce Hindistan için tasarlanan ve yazılan yepyeni bir kompakt SUV. Cazip fiyatlı ve beş yolcu için şaşırtıcı bir alana sahip olan bu sağlam ve kompakt SUV, 4 metrenin altında, Renault Hindistan’ın Kwid, Duster ve Triber’i içeren teklifini güçlendiriyor.

Renault Kiger, kararlı bir şekilde modern dinamik tasarımı, cömertçe geniş modern iç mekanları ve daha önce hiç görülmemiş özelliklerden oluşan paketi ile çok güçlü bir kişiliği tasvir ediyor. İki motor ve şanzıman seçeneğiyle, yeni ve orijinal bir kompakt SUV arayan Hintli müşterilere hitap etmek için ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir.

Hindistan – en çekici pazarlardan biri

Gezegendeki en büyük ikinci nüfusa ve yüksek büyüme potansiyeline sahip Hindistan, dünyanın en çekici pazarlarından biridir. Buradaki SUV pazarı, diğer birçok ülkede olduğu gibi, son birkaç yılda istikrarlı bir şekilde büyüyor. 2015 yılında SUV’ler B segmentinin% 13’ünü oluşturuyordu. Bu rakam, son beş yılda ikiye katlandı ve 2021’de% 34’e çıkması bekleniyor.

Renault, müşterilerine, ihtiyaçlarına ve kullanımlarına her zaman özellikle özen gösterdi ve bu artan talebi hızlı bir şekilde karşıladı. Kwid ve Triber gibi yıkıcı ürünlerin geliştirilmesiyle marka, belirli bölümlerde gerçek bir oyun değiştirici olduğunu kanıtladı. Zorlu makro ekonomik ortama rağmen Renault ilerlemeye devam etti ve Hindistan’da lider Avrupa markası olarak kendini kanıtladı.

Çarpıcı tasarım

Renault Kiger SUV, enerjiyle dolu farklı atletik tasarımıyla, hangi yolda giderse gitsin, kentsel modernliği çeviklikle birleştiriyor. Sağlamlığı ve dinamizmi yansıtan kaslı gövdesi ile Kiger, şehir ormanlarından kaçmak ve yeni bir tür sürüş deneyimi yaşamak için gerçek bir davettir.

Yolda sağlam

Kiger’in tasarımı, 2020’nin sonunda tanıtılan Kiger gösteri arabasından ilham aldı. Otomobilin kişiliğini artıran yontulmuş bir kaput, etkileyici bir tamponla öne çıkıyor Kanatlar, belirgin omuz hatlarıyla tasarımı güçlendirirken, siyah eşikler ve tekerlek kemerleri daha fazla koruma sağlar. Yerden yüksekliği 205 m m ve işlevsel tavan çubukları, aracın siluetini yükseltir ve cesur SUV görünümünü tamamlar.


Macera için üretilmiş tekerlekler

Daha yüksek trim seviyelerinde, Renault Kiger’in R16 (16 inç, 40,64 cm) alaşım jantları, sportif ve şık bir görünüm için siyah elmas kesim kaplamaya sahiptir. Jantların etrafında bulunan korumalar büyük siyah kemerler şeklindedir ve üstyapının daha cesur ve daha sağlam görünmesini sağlar. 2.500 mm uzunluğundaki dingil mesafesi, tekerlekleri aracın dört köşesine yerleştirerek, otomobilin içindeki alanı optimize ederken her türlü yolda daha fazla stabilite sunarak, her yolcu için optimum konfor ve rakipsiz 405 litre bagaj hacmi sağlar. s egment.

Güçlü ve çevik atletik eğriler

Kiger’in üst kısmı, daha kaslı ve sağlam alt kısmının aksine, şık ve gergin çizgilerle dinamik bir siluete sahiptir. İnce ön cam, dik bir eğimli arka cama inen yüzer bir tavana doğru uzanıyor ve otomobile coupé tarzı bir SUV görünümü veriyor. Tavan düşüşünde bulunan kesiklere sahip aerodinamik spoyler, araca çok farklı bir görünüm kazandırmak için bir köpekbalığı yüzgeci anteni ile donatılmıştır.

Sportif tasarım ifadesi

Renault tasarımcıları, araca sportif bir görünüm kazandırmak için Kiger’ı çeşitli özelliklerle donattı. Ön ızgaranın bal peteği şeklindeki krom efektli 3D grafik kaplaması mükemmel bir örnek oluştururken, alüminyum kaplama koruma plakası arka tamponu daha da geliştiriyor. Bagaj kapısının eğimli ve sportif arka camı, entegre spoyler ile tamamlandı, bir kez daha Kiger’in aerodinamik siluetini vurguluyor.

Modern ve çarpıcı ön tasarım

Ön ızgaranın oluşturduğu üst şerit ve her iki ucunda yer alan LED gündüz farları, araca ön uçta bir yükseklik izlenimi verir. Oldukça tanınan alt kısım, tamponu iki bölgeye ayırır, her büyük köşede PURE VISION ve krom reflektörlü krom sekizgen bir ünite içinde ayrı ayrı kaplanmış üç LED far bulunur. Bu uyumlu ve örtüşen bölünmüş tasarım, üstyapı ile tezat oluşturuyor ve modernite ve gelişmişlikle güçlü bir kimlik veriyor.

Arka aydınlatma imzası

Tüm yeni LED arka lambalar otomobilin arkasını aydınlatıyor. Parlak siyah eklere sahip arka lamba birimleri, Renault Kiger’in arka çift C şeklindeki aydınlatma imzasını vurgulayarak, segment içinde kararlı bir şekilde modern ve farklıdır. Kaportanın her iki ucunda yer alırlar ve kanatların üzerine uzanarak Kiger’e ayrı bir benzersiz kişilik sağlarlar.

İki tonlu gövde rengi

Renault Kiger, Buz Soğuk Beyazı, Gezegen Grisi, Ayışığı Grisi, Maun Kahvesi, Hazar Mavisi ve Parlak Kırmızı altı heyecan verici gövde rengiyle geliyor. Tüm döşeme seviyeleri iki tonlu bir seçenek içerir Müşterilere geniş tek veya çift tonlu renk seçenekleri arasından seçim yapma fırsatı sunan özel bir renk olan Parlak Kırmızı, iki tonlu renk şeması altında yalnızca en iyi varyant olarak mevcut olacaktır.

Kompakt ama şaşırtıcı derecede geniş bir araç

Kiger iç mekanı, teknoloji, işlevsellik ve ferahlığı birleştirdiği için “akıllı kabin” olarak adlandırılır. Kiger, dört metrenin biraz altında uzunluğa sahiptir ve kompakt SUV kategorisine girer CMFA + platform DNA’sı sayesinde, tıpkı Triber gibi, segment lideri ferahlık, kabin saklama ve kargo alanı İç mekan, bir SUV’nin sağlamlığını, sofistike ve teknolojiye odaklanarak mükemmel bir şekilde birleştirmek için tasarlandı.Yüksek orta konsol, 8 inç (20,32 cm) kayan dokunmatik ekran ve kablosuz akıllı telefon replikasyonu ile Kiger’in iç tasarımı paylaşımı ve rahatlığı teşvik edin.

Çekici stil

Işık ve gölge ile oynayan keskin kıvrımlar, piyano tarzı kontrol kadranları ve asılı klima kontrolleri ile vurgulanan havada asılı bir kokpit izlenimi veriyor. Orta konsol, yolcu bölmesine modern bir görünüm veren 8 inçlik (20,3 cm) yüzer bir dokunmatik ekrana sahiptir ve aynı şekilde 7 inç (17,8 cm) çok yüzeyli yeniden yapılandırılabilir TFT kümesi de yapar.

Avantajlarla dolu bir platform

Renault Kiger, Triber ile aynı modüler platformu paylaşıyor, yani pazarda benzeri olmayan önemli avantajlar sunuyor:

Daha geniş yolcu bölmesi

Motor bölmesi boyutunun optimizasyonu. Segment kabin saklama alanında en iyisi. Segment kargo alanında en iyisi Segment arka dirsek genişliğinde en iyisi Segment dönüş yarıçapında en iyisi Arka koltuktan segmentte en iyi gösterge paneli görüş alanı Konfor ve sürüş keyfi. Yakıt verimliliği segmentinde en iyisi Daha yüksek yerden yükseklik

EKNİK ÖZELLİKLER

Uzunluk: 3.991 mm

Genişlik: 1.750 mm (aynasız)

Yükseklik: 1.600 mm (tavan barları ile)

Dingil mesafesi: 2.500 mm

Ağırlık: 1.012 kg

Bagaj kapasitesi: 405 l

Lastikler: 195/60 R16

https://alimsozluk.com/2020/11/17/yaris-filmi-oyunculari-konusu-yonetmeni/

You cannot copy content of this page