Başkasının videosunu paylaşmak suç mu?

Başkasının videosunu paylaşmak suç mu sorusunun cevabı tabiki evettir.

Türk Ceza Kanunu’nun 136.maddesinde “Verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme” suçu düzenlenmiştir. … Mağdur/müştekinin kendi rızası ile herkese açık bir şekilde fotoğraf/video paylaşması, bu verilerin başka kişiler tarafından yayılmasını, paylaşılmasını hukuka uygun kılmamaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın