Memur İçin Birikim Değerlendirme, BES, Borsa, Dolar,Euro,Altın, Gümüş ve Kripto Para

Memur İçin Birikim Değerlendirme nasıl yapılabilir? Piyasada yaptığımız araştırmalar ve bunlara dair kısa notlar.

Dünyanın en güçlü para birimi olan dolara nasıl yatırım yapılır ?

Dolar alıp satmak için en çok tercih edilen yollardan birisi de bankalardır. Zaten hesabınızın bulunduğu bir bankadan kolayca dolar alıp satabiliyorsunuz. Hatta mobil uygulamasında işlemler veya yatırımlar bölümünden kolayca bu işlemi yapabiliyorsunuz.

Bankalarda vadeli veya vadesiz döviz hesapları açabiliyorsunuz. Bu hesapların özellikleri, bankalara göre değişiklik gösterebiliyor. Araştırma yaparak size en avantajlı görüneni tercih edebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz bankanın alış satış kurlarını takip ederek haftalık grafiklerine bakarak düşüş gördüğünüz zaman dolar alıp, yükseldiği zaman doları karlı bir şekilde satabilirsiniz.

Euro Yatırımı Nasıl Yapılır?

Tıpkı Dolar gibi Bankalarda vadeli veya vadesiz döviz hesapları açabiliyorsunuz. Buradan Euro Hesabı açıp Kullanmış olduğunuz bankanın alış satış kurlarını takip ederek haftalık grafiklerine bakarak düşüş gördüğünüz zaman dolar alıp, yükseldiği zaman doları karlı bir şekilde satabilirsiniz.

BİR ÇOK KEZ DUYMUŞ OLABİLECEĞİNİZ BİR CÜME ” KAĞIDA DEĞİL MADENE YATIR”

Günümüz popüler yatırım madenleri arasında hızla Yükselen gümüş ve zirvenin sahibi altın alım satımları birikimi değerlendirmek için en güvenli yoldur. Altın gibi güvenli bir limanın yanında çok şans verilmese de gümüş, yatırımcıların portföyüne büyük katkılar sağlayabilir. Kıymetli madenlere yatırım yapanlar, gümüş gibi bir metale sahip olmanın getirdiği güven, istikrar ve kazanç hissini gerçekten tadıyorlar. Gümüş yatırımı söz konusu önünüzde birçok seçenek var diyebiliriz ve tüm yatırımlarda olduğu gibi ödülün yanında çeşitli riskleri de mevcut. Bu nedenle yatırım seçeneklerinizi karşılaştırırken gümüş sahibi olmanın avantajlarını ve yatırım stratejinizi göz önünde bulundurmanız çok önemli.

Gümüş, genellikle ekonomik dalgalanma ve huzursuzluk dönemlerinde parasal dalgalanmalara karşı bir güvenli liman olarak veya nakit para için stok olarak kullanılır.

Gümüş piyasası altın piyasasına kıyasla çok daha küçüktür. Bu da fiyatlarda daha yüksek volatilite (oynaklık) yaratır. Bu nedenle, gümüşe yatırım yapmak çoğu yatırımcı için riskli bir tercihtir.

Altın her zaman en güvenli limandır, kurları takip edip belirli bir seviyenin altına düştüğünde altın alıp yükselmesini beklemek uzun vadede her zaman kar getirir, zira atlın gördüğü seviyeyi her zaman tekrar görür.

Borsaya Girmek Pişmanlık mıdır? Zararları Nelerdir?
Borsaya başlamak istiyorsunuz fakat ön yargılarınızdan kurtulamıyor ve paranızı kaybetmekten korkuyorsanız, ne yazık ki piyasaya 1 – 0 geriden başlarsınız. Çünkü unutmamalısınız ki başarmak için inanmanız gerekiyor. Bunun için tavşan ile kaplumbağanın hikayesini hatırlatmak istiyorum. Tavşan gibi, ‘ne de olsa kaplumbağa yarışı kazanamaz’ diyerek, uyumaya başlarsanız, mağlup siz olursunuz. Dolayısıyla da borsaya girdiğiniz için pişmanlık duyarsınız. Kaplumbağa gibi yarışı kazanacağınıza inanmalı ve çaba göstermelisiniz. Böylece er ya da geç, beklediğiniz performansları gösterebilir, beklentilerinizi karşılayacak seviyelerden yatırımlarınızı yönlendirerek başarılı olabilirsiniz. Tabiki kendinize güvenmiyorsanız ve sürekli takip edemeyecekseniz borsaya kesinlikle girmeyin. Borsada yatırım yapmak pişmanlık mı değil mi sorusunun cevabı, kişiden kişiye değişir. Çünkü biliyorsunuz ki borsadan evini geçindiren yatırımcılar olduğu gibi, bütün parasını kaybedenler de vardır..

BES ÇOK BÜYÜK BİR YATIRIM DEĞİLDİR, KUMBARA GİBİ DÜŞÜNÜN UZUN YILLAR SONRA LAZIM OLDUĞUNDA DİŞE DOKUNUR KENARDAN BİR ŞEY GELSİN DİYORSANIZ BES E YATIRIM YAPABİLİRSİNİZ.

Bireysel emeklilikte emeklilik için gerekli süre 10 yıldır. 10 yıllık süre tek başına sistemden emekli olmak için yeterli değildir. Ayrıca 56 yaşını doldurmanız gerekmektedir. Emeklilik hakkı elde etmenin ardından birikimlerinizi tek seferde veya aylık geri ödeme ile sistemden alabilirsiniz.

Yukarıda belirttiklerimiz yılların güvenli yatırım araçları, bakın güvenli diyorum çünkü muhatabınız belli, ama kripto para öyle değil. Çok riskli bir yatırım aracıdır. BİTCOİN VE TÜREVLERİ İÇİN ÇOK İYİ ARAŞTIRMAK VE ÇOK GÜVENLİR SİTELERİ KULLANMAK GEREKİR, ZİRA GÜNÜN SONUNDA ELİNİZDEKİ HERŞEYDEN OLABİLİRSİNİZ.” Yatırım tavsiyesi vermiyoruz, bilgilendirme amaçlı bir yazıdır. YTD.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın